Դատարանի բակում բողոքի ակցիաները շարունակվում են ընդդեմ և հանուն Ռոբերտ Քոչարյանի 05/14/2019   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի բակում բողոքի ակցիաները շարունակվում են: Այս անգամ բակում են հավաքվել և՛ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կողմնակիցները, և՛ նրան մեղադրողները:  Դատարանի վարչական շենքի դիմաց երկաթյա ցանկապատներ են տեղադրված, որոնք երեկ չկային։
Նշենք, որ այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում 12:30-ին շարունակվելու է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:
Հիշեցնենք, որ երեկ դատարանում միջադեպ տեղի ունեցավ  քաղաքացիական ակտիվիստ Վարգես Գասպարի եւ  Քոչարյանի աջակիցների միջեւ.  Նա պարզել էր մարտի 1-ի և հոկտեմբերի 27-ի վերաբերյալ ցուցապաստառ՝ բղավելով «Ռոբիկ մարդասպան»,ինչը նրա ձեռքից խլեցին Քոչարյանի կողմնակիցները։
Միջադեպի  հետևանքով 5 բերման ենթարկվածներ եղան, այդ թվում նաև  5-րդ ալիք հեռուստաընկերության սեփականատեր Արմեն Թավադյանը:
15:33 13/05/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանի որդին ակնկալում է, որ կալանավորման ապօրինի որոշումը կվերացվի (տեսանյութ)

Сторонники и противники Роберта Кочаряна вновь собрались у здания суда в Ереване 05/14/2019   11:20  |  Лента новостей
Во дворе здания суда общей юрисдикции Еревана, где должно пройти заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, продолжаются акции протеста.
Возле суда собрались сторонники и противники экс-президента. Напротив здания установлены металлические заграждения, которых накануне не было.
Отметим, что сегодня в 12:30 суд общей юрисдикции Еревана продолжит слушания по делу о событиях 1 марта 2008 года, по которому обвиняемыми проходят второй президент Армении Роберт Кочарян и трое бывших высокопоставленных чиновников.
Напомним, накануне возле суда произошел инцидент с участием гражданского активиста Вардгеса Гаспари и сторонниками Роберта Кочаряна. Гаспари держал в руках плакат, напоминающий о событиях 1 марта и 27 октября, и скандировал “Робик-убийца”.
Сторонники Кочаряна вырвали у него из рук плакат. В результате инцидента 5 человек были подвергнуты приводу, в том числе и владелец телекомпании “Пятый канал” Армен Тавадян.