‹‹Քաղաքացու որոշում››-Ծառուկյան հակամարտությունը շարունակվում է. ՔՈ-ն հայտարարությամբ հանդես կգա 05/14/2019   16:49  |  Քաղաքական
‹‹Քաղաքացու որոշում›› սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը պաշտոնապես դեռ չի որոշել՝ կբողոքարկի՞ Հատուկ քննչական ծառայության որոշումը, թե ոչ: Այս մասին ‹‹Փաստինֆո››-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՔՈ խոսնակ Միքայել Նահապետյանը:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ‹‹Փաստինֆո››-ն հաղորդել էր, որ ՀՔԾ քննիչի որոշմամբ մերժվել է Գագիկ Ծառուկյանի կողմից անձամբ ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվելու վերաբերյալ ՔՈ կուսակցության դիմումի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով քրեական գործի հարուցումը:
Նահապետյանը նշեց, որ կուսակցությունում դեռ տեղյակ չեն՝ ինչ որակի քննություն է անցկացվել և որքանով է այն օբյեկտիվ եղել: «Շուտով հանդես կգանք հայտարարությամբ»,- ասաց խոսնակը:
ՀՔԾ-ն մերժել է Գագիկ Ծառուկյանի դեմ քրեական գործի հարուցումը
Հարցին, թե արդյոք արձագանք եղել է իրենց կողմից երեք կուսակցություններին արված առաջարկությանը, որ ստեղծվի էթիկայի հանձնաժողով Ծառուկյանի բիզնես գործունեությունը ստուգելու համար՝ Նահապետյանը պատասխանեց, որ իշխող կուսակցությունը հայտարարել է կարձագանքի, երբ ՀՔԾ-ի որոշումը պարզ դառնա:
ՔՈ խոսնակի համոզմամբ, Ազգային ժողովը և ՀՔԾ-ն տարբեր մարմիններն են և ԱԺ-ն պետք է անկախ լինի ու չպետք է կաշկանդվի իրավապահ կառույցների որոշումներով:
‹‹ԱԺ-ն և ՀՔԾ-ն տարբեր խնդիրներ են լուծում, այդ պատճառով էլ յուրաքանչյուրին առանձին դիմում ենք ներկայացրել››,-ասաց ‹‹Քաղաքացու որոշում›› սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության խոսնակ Միքայել Նահապետյանը:
15:09 14/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀՔԾ-ն մերժել է Գագիկ Ծառուկյանի դեմ քրեական գործի հարուցումը
12:23 08/05/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԳագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ «ՔՈ»-ի հաղորդման հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում. ՀՔԾ
13:44 06/05/2019  |  ՄեկնաբանությունՔՈ ղեկավարի դիտարկումները Ծառուկյանի պատասխանի հետ կապված՝ «խոսքը իրականության մասին է, ոչ թե թղթերի»

Противостояние между “Решением гражданина” и Гагиком Царукяном продолжается: “РГ” выступит с заявлением 05/14/2019   17:15  |  Политика
Социал-демократическая партия “Решение гражданина” пока не определилась с намерением обжаловать решение Специальной следственной службы, отказавшей в возбуждении уголовного дела против депутата парламента, главы фракции “Процветающая Армения” Гагика Царукяна. Об этом в беседе с "ФактИнфо“ заявил пресс-секретарь политсилы Микаел Нагапетян.
Напомним, ранее “ФактИнфо” сообщило, что следователь Специальной следственной службы Армении принял решение об отказе в возбуждении уголовного дела по материалам, подготовленным на основании заявления партии “Решение гражданина” относительно того, что депутат Национального Собрания РА, глава фракции “Процветающая Армении” Гагик Царукян лично занимается предпринимательской деятельностью.Спецследственная служба Армении отказала в возбуждении уголовного дела против Гагика ЦарукянаВ ССС сообщили, что заявление отклонено ввиду отсутствия события преступления.
В свою очередь Микаел Нагапетян отметил, что в партии “Решение гражданина” пока не располагают информацией о качестве расследования и его объективности.
“Скоро мы выступим с заявлением”, - сообщил пресс-секретарь партии “Решение гражданина”.
Нагапетян отметил, что парламент и Специальная следственная служба – это разные органы. По его словам, НС должен быть независимым и не зависеть от решений правоохранительных органов.
“НС и ССС решают различные проблемы, поэтому мы представил каждому по отдельности заявления”, - сказал Микаел Нагапетян.