ԲՀԿ-ի օրակարգում որևէ մեկի հետ ալյանս կամ դաշինք կազմելու հարց չի քննարկվել. Իվետա Տոնոյան 05/13/2019   12:25  |  Քաղաքական
Որևէ քաղաքական ալյանսի կամ միավորման հարց ԲՀԿ-ում չի քննարկվում: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ԲՀԿ-ն պատրաստ է միանալ Քոչարյանի շուրջ ստեղծված ալյանսին:
Տոնոյանը նշեց, որ ԲՀԿ-ն խորհրդարանում մեծությամբ առաջին ընդդիմադիր կուսակցությունն է և ունի իր քաղաքական օրակարգն ու շարժվում է դրանով:
«Ինչ վերաբերվում է Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներին, դա բացառապես իրենց դաշտն է, իրենց գործունեությունն է, կրկնում եմ, որ մենք շարժվում ենք մեր օրակարգով և դրանում որևէ մեկի հետ ալյանս կամ դաշինք կազմելու հարց չի քննարկվել»,-ասաց ԲՀԿ պատգամավորը:

"Процветающая Армения" не обсуждала вопроса о присоединении к Альянсу сторонников Кочаряна 05/13/2019   13:34  |  Лента новостей
Партия "Процветающая Армения" не обсуждала вопроса о присоединении к какому-либо политическому альянсу. Об этом заявила в понедельник на брифинге член фракции ППА Ивета Тоноян в ответ на вопрос, готова ли “Процветающая Армения” присоединится к Альянсу сторонников второго президента Армении Роберта Кочаряна
"ППА является первой по величине оппозиционной фракцией в парламенте, имеет свою политическую повестку и двигается в соответствии с ней. Вопрос объединения с другим политическим Альянсом не обсуждается", - сказала Тоноян.
“Что касается сторонников Кочаряна, то эти исключительно их поле деятельности. Повторяю, у нас своя повестка, и в этой связи никто не обсуждал вопроса о формировании альянса или блока”, - сказала она.