Ադրբեջանն ՈՒԵՖԱ-ին հավաստիացրել է, որ Մխիթարյանը Բաքու այցելելու խնդիր չի ունենա 05/10/2019   14:58  |  Մարզական
Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիան ՈՒԵՖԱ-ին հավաստիացրել է, որ Լոնդոնի «Արսենալ»-ի և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Բաքու այցելելու խնդիր չի ունենա. Բաքվում մայիսի 29-ին տեղի կունենա Եվրոպայի լիգայի խաղարկության եզրափակիչ «Արսենալ»-«Չելսի» հանդիպումը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ռուսական ՏԱՍՍ գործակալությունը, որը հրապարակել է ՈՒԵՖԱ-ին ուղարկված հարցման պատասխանը:
«ՈՒԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող հանդիպումներին մասնակցելու համար ֆուտբոլիստների համար այլ երկրների վիզա ստանալու նպատակով ֆուտբոլային ասոցիացիաների, ակումբների և դեսպանատների հետ նամակագրությունը կազմակերպության համար ստանդարտ գործընթաց  է: Այս հարցով ՈՒԵՖԱ-ն և «Արսենալ»-ը հաստատում են խնդրել, իսկ Ադրբեջանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաների ասոցիացիան հաստատել է, որ այդ ֆուտբոլիստը երկիր այցելելու  խնդիր չի ունենա, ինչպես նաև կձեռնարկվեն անվտանգության համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները»,- ասված է ՈՒԵՖԱ-ի պատասխանի մեջ, որը տրամադրվել է գործակալությանը:
12:32 03/04/2019  |  ՄարզականՄխիթարյանը ստացել է փետրվարի լավագույն ֆուտբոլիստի մրցանակը
21:07 31/03/2019  |  ՄարզականԶԼՄ-ներ. Արսենալը չպետք է վաճառի Մխիթարյանի տրանսֆերը
12:38 27/03/2019  |  ՄարզականMirror. Արսենալը պատրաստ է վաճառել Մխիթարյանին
11:59 27/03/2019  |  ՄարզականՄխիթարյանը կարող է ամռանը հեռանալ «Արսենալ»-ից
17:51 12/03/2019  |  ՄարզականՄխիթարյանը՝ Արսենալի փետրվարի լավագույն ֆուտբոլիստ
19:56 10/03/2019  |  ՄարզականՀայտնի է՝ ինչու Մխիթարյանը չի մասնակցում ՄՅՈւ-ի հետ խաղին
11:13 05/03/2019  |  ՄարզականՄխիթարյանի գոլը հավակնում է դառնալ Արսենալի՝ փետրվարի լավագույն գոլ
16:15 02/03/2019  |  ՄարզականՄխիթարյանը «Տոտենհեմ»-«Արսենալ» խաղի մեկնարկային կազմում է
10:54 28/02/2019  |  ՄարզականՀենրիխ Մխիթարյանի վիճակագրությունն ու գնահատականը Բորնմութի դեմ խաղում. փայլուն խաղ

Азербайджан заверил УЕФА, что у Мхитаряна не будет проблем со въездом в Баку на финал ЛЕ 05/10/2019   17:04  |  Спорт
Ассоциация футбольных федераций Азербайджана заверила Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) в том, что у армянского полузащитника английского клуба "Арсенал" Генриха Мхитаряна не возникнет проблем со въездом в страну, где 29 мая его команда в Баку сыграет с английским "Челси" в финале Лиги Европы. Об этом ТАСС сообщили в пресс-службе УЕФА.
В ночь на пятницу "Арсенал" и "Челси" вышли в финал второго по значимости еврокубкового турнира, пройдя испанскую "Валенсию" и немецкий "Айнтрахт" соответственно.
"Рассылка писем в футбольные ассоциации, клубы и посольства с целью получения виз игроками для участия в матчах под эгидой УЕФА в других странах - стандартная для организации процедура. В этом отношении УЕФА и "Арсенал" запросили подтверждение, а Ассоциация футбольных федераций Азербайджана подтвердила, что у данного игрока не будет проблем со въездом и пребыванием в стране, а также, что будут приняты все необходимые меры безопасности", - говорится в сообщении УЕФА.