Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների հետ 05/07/2019   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչների հետ՝ ֆակուլտետի դեկան, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Գագիկ Ղազինյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես անդրադարձ է եղել դատաիրավական և կրթական համակարգերում իրականացված բարեփոխումներին, ինչպես նաև պետական, այդ թվում՝ դատական համակարգը որակյալ կադրերով համալրելու հարցերին:
Հանրապետության նախագահը լսել է նաև հյուրերի կարծիքները Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածության համար դիմած հավակնորդների վերաբերյալ:
Հարցերի նույն շրջանակը նախագահ Սարգսյանը քննարկել է նաև մի խումբ փաստաբանների հետ ունեցած հանդիպման ընթացքում:

Президент Армении встретился с профессорско-преподавательским составом юрфака ЕГУ 05/07/2019   15:24  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян встретился с профессорско-преподавательским составов юридического факультета Ереванского государственного университета во главе с деканом факультета, доктором юридических наук, профессором, академиком НАН РА Гагиком Казиняном.
Как сообщает пресс-служба президента, в ходе встречи речь шла, в частности, о реализованных в судебно-правовой и образовательных системах реформах, а также о вопросе пополнения судебной системы качественными кадрами.
Президент Республики заслушал также мнения гостей о претендентах, подавших заявки на выдвижение в качестве кандидата на место судьи Конституционного суда.