Ծառուկյանը մանդատից կհրաժարվի,երբ Հայաստանը իր պատկերացրած երկիրը լինի 05/07/2019   12:47  |  Մեկնաբանություն
Նախանձն է պատճառը, որ Ծառուկյանի անվան շուրջ նման կասկածներ կան: Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ‹‹Բարգավաճ Հայաստան›› խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության հայտարարությանը: «Իրենք չեն երևում, ոչ մի բան չեն կարողանում անել, Ծառուկյանին բոլորը դիմում են, ուզում են Ծառուկյանի հետ անեն, իսկ տվյալ խոսացողները իրական կյանքում ոչ հարևանին օգնած կան, և ոչ էլ ինչ-որ գործ արած կան»,- ասաց Ծառուկյանը:
Հիշեցնենք, էր օրեր առաջ ՔՈ-ն դիմել էր ԱԺ նախագահին և ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ Գագիկ Ծառուկյանին՝ պատգամավորական մանդատից զրկելու եւ նրա նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համար՝ նկատի ունենալով, որ Սահմանադրությունն արգելում է պատգամագորին ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվել։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է մանդատը վայր դնի՝ ԲՀԿ ղեկավարը պատասխանեց հարցնելով՝ այսօր երկրի բոլոր խնդիրները լուծվե՞լ են, ներդրումները արվե՞լ են երկրի վիճակը լավացե՞լ է, ժողովուրդը բարեկեցիկ կյանքով ապրու՞մ է, Ղարաբաղի խնդիրն էլ լուծվա՞ծ է, որ հիմա կարևորագույն խնդիրը Ծառուկյանի մանդատը վայր դնելը լինի:
Նա նշեց, որ մանդատից կհրաժարվի միայն այն ժամանակ, երբ իր պատկերացրած երկիրը լինի, ժողովրդի վիճակը լավանա, վարկերը փակված լինեն, կյանքը բարեկեցիկ լինի և բոլոր դեմքին ժպիտ լինի:
ԲՀԿ ղեկավարի խոսքով, 12-ից 18 ներդրողների մոտ մտավախություն կա, որ կարող է մեկը քնից արթնանա և անհիմն հայտարարություններ անի:
«Ներդրողը պետք է վստահ լինի, գնահատված լինի, հավատ ունենա, ամեն մեկը որ տեղից վեր կենա, նման անհիմն հայտարարություններ անի, կարող է վատ է քնել, կամ երազում չգիտեմ՝ ինչ է տեսել, չի կարելի, դա ազդելու է մեր տնտեսության զարգացման վրա»,-ասաց ԲՀԿ ղեկավարը:
Դիտարկմանը, թե հնարավոր է տեղի ունեցող իրադարձությունները կապ ունեն իշխանությունների հետ՝ Ծառուկյանն ասաց. «Չեմ հավատում և չեմ ուզում հավատալ»:

Гагик Царукян назвал условие, при котором он откажется от депутатского мандата 05/07/2019   13:10  |  Комментарий
Лидер “Процветающей Армении” в беседе с журналистами назвал условия, при которых он готов сложить депутатский мандат.
Напомним, на днях социал-демократическая партия “Решение гражданина” обратилась к спикеру НС с требованием лишить Гагика Царукяна депутатского мандата. Партия направила также обращение и генпрокурору с ходатайством о возбуждении в отношении Царукяна уголовного преследования с учетом того, что Конституция Армении запрещает депутатам заниматься предпринимательской деятельностью.
“Причина в зависти, что вокруг имени Царукяна появились такие подозрения. Их нигде не видно. Они ничего не могут сделать. Все к Царукяну обращаются и хотят с ним иметь дело. А те, кто делают эти заявления, в действительности, ни соседям своим помощи не оказали и дела какого-либо не провернули”, - сказал лидер ППА, комментируя заявление партии “Решение гражданина”.
Царукян заявил, что откажется от мандата тогда, когда страна будет соответствовать его представлениям: состояние народа улучшится, кредиты будут погашены, повысится уровень благосостояния населения и у всех на лицах будет улыбка.
По словам лидера ППА, у 12-18 инвесторов есть опасения, что кто-то может проснуться и выступить с необоснованными заявлениями.
На вопрос о возможной связи властей с происходящими событиями, Царукян отметил: “Не верю и не хочу верить”.