Բակո Սահակյանն ու Արթուր Ջավադյանը քննարկել են բանկային ոլորտում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր 05/04/2019   14:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանին, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից։
Առանձնազրույցից հետո հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ ԱՀ կառավարության անդամների և ՀՀ Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Քննարկվել է բանկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
12:58 03/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը Տիգրան Մանսուրյանին պարգևատրել է «Երախտագիտության» մեդալով
19:43 02/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը և Հայկ Գրիգորյանը քննարկել են հայկական երկու պետությունների իրավապահ կառույցների փոխգործակցության հարցեր

Президент Арцаха обсудил с главой Центробанка Армении вопросы сотрудничества в банковской сфере 05/04/2019   14:09  |  Лента новостей
Президент Бако Саакян 4 мая принял председателя Центрального банка Республики Армения Артура Джавадяна.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, после встречи тет-а-тет обсуждения продолжились в расширенном составе c участием членов Правительства Республики Арцах и представителей Центрального банка РА.
Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских государств в банковской сфере.