Բակո Սահակյանը Տիգրան Մանսուրյանին պարգևատրել է «Երախտագիտության» մեդալով 05/03/2019   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 3-ին հանդիպում է ունեցել կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի հետ:
Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախի մշակույթի ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր:
Բակո Սահակյանը 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ անվանի կոմպոզիտորին է հանձնել «Երախտագիտություն» մեդալ՝ կարեւորելով նրա ավանդն Արցախում մշակույթի զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը:
19:43 02/05/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը և Հայկ Գրիգորյանը քննարկել են հայկական երկու պետությունների իրավապահ կառույցների փոխգործակցության հարցեր

Бако Саакян отметил вклад композитора Тиграна Мансуряна в развитие культуры в Арцахе 05/03/2019 13:07 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян3 мая встретился с композитором Тиграном Мансуряном.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся сферы культуры нашей республики.
По случаю 80-летнего юбилея Бако Саакян вручил известному композитору медаль «Благодарность», отметив важность его вклада в дело развития культуры в Арцахе.
Во встрече приняли участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, мэр Степанакерта Сурен Григорян, вице-мэр Еревана Тигран Вирабян.