Սպանություն՝ Շենգավիթում. կասկածյալը ձերբակալվել է 05/01/2019   10:43  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ լուսադեմին, Երեւան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում տեղի է ունեցել սպանություն։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանը. «Շենգավիթ ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել Ոստիկանության Շենգավիթի բաժին, որ իրենց մոտ սուր կտրող-ծակող առարկայի հարվածից ստացած մարմնական վնասվածքներով երկու քաղաքացի է տեղափոխվել, որոնցից մեկը, գիտակցության չգալով, մահացել է»,-նշեց նա։
Ավելի ուշ պարզվել է, որ տուժածները 32 եւ 31 տարեկան Գրիգորյան եղբայրներն են, Երեւան քաղաքի բնակիչներ։ Մահացածը եղբայրներից փոքրն է՝ 31 տարեկան Գ. Գ.-ն։
Նշենք, որ սպանության մեջ կասկածվողը կարճ ժամանակում հայտնաբերվել է եւ ձերբակալվել։ Նա եւս 32 տարեկան է։
Նախնական տեղեկություններով՝ վերջինս տուժածների ընկերն է, որոնց հետ միասին խնջույքի է մասնակցել Էջմիածնում, որտեղ նրանք ալկոհոլ են օգտագործել, ինչի ազդեցության տակ լեզվակռիվ է տեղի ունեցել, եւ փոխադարձ հայհոյանքներ են հնչեցրել միմյանց հասցեին։ Սա ավելի ուշ շարունակվել է նաեւ Երեւանում։
Խաչատրյանի փոխանցմամբ՝ մյուս տուժածը ստացել է մարմնական ծանր վնասվածքներ։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 112-րդ հոդվածի հատկանիշներով, այն է՝ սպանությունը եւ դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելը։

Словесная перепалка во время застолья в Эчмиадзине закончилась убийством в Ереване 05/01/2019   11:05  |  Криминальная хроника
Убийство совершено на рассвете в ереванском районе Шенгавит. Эту информацию “ФактИнфо” подтвердила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
В отдел Полиции из медцентра “Шенгавит” поступило сообщение о том, что к ним с повреждениями, нанесенными острым колюще-режущим предметом, доставлены двое граждан, один из которых, не приходя в сознание, скончался”, - сообщила она.
Позже выяснилось, что граждане проживают в Ереване и приходятся другу другу братьями. Одному из них 32 года, а второму – 31.
Отметим, что подозреваемого в совершении убийства удалось найти по горячим следам. Он задержан. Ему 32 года.
По предварительной информации, последний является другом потерпевшего. Они вместе участвовали в застолье в Эчмиадзине, в ходе которого межу мужчинами, которые были в подпитии, началась словесная перепалка, вылившаяся во взаимную ругань. История возымела продолжение в Ереване.
Как сообщила Хачатрян, второй пострадавший получил тяжелые ранения.
По факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(“Убийство”) и статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью”) УК Армении.