Հետախուզվում է «Դռիկ Ալիկ»-ի վրա կրակողը 04/26/2019   13:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատան տարածքում «Դռիկ Ալիկ»-ի  հրազենային վնասվածք հասցնողի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից. «Նշված հանցագործությունը կատարելու համար միջնորդություն էր ներկայացվել կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար, ինչն էլ բավարարվել է»,-փոխանցեց Հարությունյանը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ միջադեպի շարժառիթը եղել է փողային վեճը։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ապրիլի 19-ին Ավանի գերեզմանատնից հրազենային վնասվածքով Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 40-ամյա Ալեքսան Ալեքսանյանը, որը հայտնի է «Դռիկ Ալիկ» մականվամբ։ Հետախուզվողը 22-ամյա երիտասարդ է։
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 112-րդ հոդվածի 1-ին կետով, այն է՝ դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը։

Стрелявший в “Дрика Алика” объявлен в розыск 04/26/2019   14:13  |  Криминальная хроника
Мужчина, стрелявший в Алексана Алексаняна по прозвищу “Дрик Алик” на территории кладбища в ереванском районе Аван, объявлен в розыск. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она проинформировала, что было подано ходатайство об избрании в отношении предполагаемого преступника меры пресечения в виде заключения, которое удовлетворено.
По сведениям “ФактИнфо”, мотивом происшествия стал спор из-за денег.
Ранее агенство сообщило,  что 19-ого апреля из Аванского кладбища в медцентр “Сурб Григор Лусаворич” с огнестрельным ранением был доставлен 40-летний Алексан Алексанян, более известный под прозвищем Дрик Алик“. Его жизнь вне опасности.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью")УК Армении.