Արմեն Ուլիխանյանին մեղադրանք է առաջադրվել 04/25/2019   09:31  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոր Նորք վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանին մեղադրանք է առաջադրվել: Տեղեկությունը «Փաստիինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը:
Նրա փոխանցմամբ` մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ ՔՕ-ի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով, այն է` պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով  խոշոր չափերով յուրացնելը կամ վատնելը, ինչպես նաև` 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով, այն է` պաշտոնատար անձի կողմից շահադիտական նպատակով կամ անձնական այլ դրդումներով կամ խմբային շահերից ելնելով՝ պաշտոնական փաստաթղթերում ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ կամ գրառումներ մտցնելը, կեղծում, քերվածք կամ այլ թվական գրառումներ կամ փոփոխություններ կատարելը:
Նշենք, որ Ուլիխանյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը` չհեռանալու մասին:
Ուլիխանյանը վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրել է 2012-2018 թթ-ին։ 2018 թվականի սեպտեմբերի 4-ին նա հայտարարել է իր լիազորությունները դադարեցնելու մասին։

Экс-главе ереванского района Нор Норк предъявлено обвинение 04/25/2019   09:41  |  Криминальная хроника
Бывшему руководителю ереванского административного района Нор Норк Армену Улиханяну предъявлено обвинение. Эту информацию “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она сообщила, что ему инкриминируют пункты 1 и 3 части 2 статьи 179(“Присвоение или растрата в крупных размерах с использованием должностного положения”) и часть 1 статьи 314(Внесение должностным лицом в официальные документы заведомо ложных сведений или записей, подделка, подчистка или внесение иных числовых записей или изменений, а также составление или выдача ложных документов в корыстных целях, или из иных личных побуждений, или исходя из групповых интересов “)Уголовного кодекса Армении.