Փաշինյան-Ծառուկյան հակասություններն ավելի են խորանում. Ինչի՞ց է վախենում ԲՀԿ նախագահը. «Ժամանակ» 04/24/2019   09:41  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպումից հետո նրանց հարաբերությունները ոչ միայն չեն կարգավորվել, այլ հակասությունները ավելի են խորանում:
Իշխանությունը կարծես թե գնում է Ծառուկյանի սեփականության հիմքերը քննելու ճանապարհով, և Ծառուկյանը մտավախություն ունի, որ Հայաստանում սեփականության վերաբաշխման գործընթացը կարող է սկսվել հենց իրենից: Իշխանությունը կարող է ունեզրկման սպառնալիքով ստիպել, որ Ծառուկյանը չփորձի հարել իշխանության քաղաքական ընդդիմախոսների ճամբարին»:

Разногласия в отношениях Пашиняна и Царукяна лишь углубляются – газета “Жаманак” 04/24/2019   10:50  |  Пресса
Отношения премьер-министра Армении Никола Пашиняна и председателя партии "Процветающая Армения" (ППА) Гагика Царукяна  после встречи не только не нормализовались, но разногласия между ними еще больше углубились, пишет сегодня газета “Жаманак”.
“Власть, похоже, идет по пути изучения основ собственности Царукяна, и у последнего есть опасения, что процесс перераспределения собственности в Армении может начаться именно с него. Власти под угрозой лишения имущества могут заставить, чтобы Царукян не пытался примкнуть к лагерю политических оппонентов власти”, – пишет издание.