Դավիթ Սանասարյանը իմ ընկերն է, բայց նոր Հայաստանում դա չի կարող ազդեցություն ունենալ. Արարատ Միրզոյան 04/22/2019   16:19  |  Մեկնաբանություն
Դավիթ Սանասարյանը իմ ընկերն է, սակայն նոր Հայաստանում որէ մեկի ընկեր լինել- չլինելը,խնամի ,ծանոթ ,բարեկամ լինել- չլինելը որևէ ազդեցություն չի կարող ունենալ քննության ընթացքի և վճռի վրա: Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը՝ Ազգային Ժողովում լրագրողների հարցերին ի պատասխան անդրադառնալով ՊՎԾ պետ Դավիթ Սանասարյանին առաջադրված մեղադրանքին:
«Տեսականորեն պետական կառավարման որևէ օղակում,այդ թվում և իրավապահ մարմինների որևէ աշխատող միշտ կարող է անել ինչ-որ բան, որը չի համապատասխանի օրենքին: Դրա համար կան օրենքով նախատեսված միջոցառումներ,ընթացակարգեր,պատիժներ:Հիմա Դավիթ Սանասարյանի իրավունքն է պնդել, ի վերջո այդ մարդը պաշտպանության իրավունք ունի »,-ասաց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը անդրադառնալով Դավիթ Սանասրյանի և վերջինիս պաշտպանի այն հայտարարություններին,որ գործը շինծու է ու գործ է սարքվում Սանասարյանի վրա:
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Սանասարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին, միաժամանակ քննիչի որոշմամբ ժամանակավորապես դադարեցվել են նրա պարտականությունների կատարումը։
11:36 22/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎանեցյանին կասկածելու ոչ մի հիմք չեմ տեսնում և չեմ կարծում, որ շինծու գործ է․ Հակոբյան.24news.am
16:22 20/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՞վ է փոխարինում Դավիթ Սանասարյանին՝ ՊՎԾ պետի պաշտոնում
16:10 20/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴավիթ Սանասարյանի դեմ իրականացվող քրեական հետապնդումն անհիմն է. պաշտպան
13:23 20/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթը իմ ընկերն է նույնպես, բայց լավ իմացեք՝ Հայաստանում անձեռնմխելի մարդիկ չկան. Նիկոլ Փաշինյան
11:14 20/04/2019  |  ՄեկնաբանությունԴավիթ Սանասարյանն առանձնացրել է իր անձի վերաբերյալ շրջանառվող ստերը
10:39 20/04/2019  |  ՄամուլԻ հեճուկս բոլոր սպասումների. Վարչապետը շահագրգռված չէ Դավիթ Սանասարյանի հարցի քննարկմամբ. «Ժամանակ»
10:29 20/04/2019  |  ՄամուլՀեղափոխությունը խժռում է իր զավակներին. Դավիթ Սանասարյանը անուղղակիորեն մեղադրում է Փաշինյանին. «168 ժամ»
18:27 19/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե Դավիթ Սանասարյանի մեղքը հիմնավորվի, դա կլինի փայլուն օրինակ, որ անկախ անձից ու պաշտոնից, որեւէ մեկը անպատիժ չի մնա. փաստաբան
15:25 19/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆ.Փաշինյանը հանձնարարել է Դավիթ Սանասարյանին՝ ապահովել «Մեղադրյալի պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու մասին» որոշման կատարումը

Спикер парламента Армении о деле в отношении главы Госконтрольной службе: “Давид Санасарян мне друг, но…” 04/22/2019   16:51  |  Комментарий
Дружба с Давидом Санасаряном не может повлиять на ход следствия, заявил журналистам в парламенте впонедельник председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян, комментируя обвинение, выдвинутое против  начальника Государственной контрольной службы РА.
“Давид Санасарян – мой друг. Но в новой Армении дружеские отношения, знакомство, родственные связи не могут оказать какого-либо влияния на ход расследования и исход дела", — сказал Арарат Мирзоян.
“Теоретически в каком-либо из звеньев госуправления, в том числе кто-либо из сотрудников правоохранительных органов может всегда заявить, что это не соответствует закону. Для этого есть мероприятия, процедуры, наказания, предусмотренные законом. У Давида Санасаряна есть право утверждать, в конце концов, этот человек имеет право на защиту”, - сказал спикер НС, комментируя заявление Санасаряна и его адвоката о том, что дело сфабриковано.
Напомним, Давиду Санасаряну предъявлено обвинение по части 1 статьи 308 (“Злоупотребление должностными полномочиями”) Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. 18-го апреля следователь принял решение о временном прекращении полномочий Давида Санасаряна на посту главы Государственной контрольной службы.