Փորձել են սպանել ՊՆ N զորամասի հրամանատարին. կասկածյալի ինքնությունը հայտնի է 04/05/2019   10:48  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ ապրիլի 5-ին, հրազենային վնասվածքով «Աստղիկ» բ/կ է տեղափոխվել ՊՆ N զորամասի հրամանատար 1989 թ. ծնված մի տղամարդ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից. «Առավոտյան՝ 08։10-ի սահմաններում, ոստիկանության Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Հարավարեւմտյան թաղամասի Անդրանիկի փողոցում կրակոցներ են հնչել, կա վիրավոր։ Դեպքի վայր ժամանած քննչական խմբի օպերատիվ աշխատանքների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ»։
Մասնավորապես, պարզվել է, որ տուժածը ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատար է, ով հրազենային վնասվածք է ստացել 1962 թ. ծնված մի տղամարդուց։ Վերջինս արդեն իսկ բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժանմունք։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 34-104-րդ հոդվածի եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին հատկանիշներով` սպանության փորձ կատարելու եւ ապօրինի զենք ու ռազմամթերք ձեռք բերելու ու պահելու համար :
13:52 18/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազությունը կբողոքարկի քրեական հեղինակություն «Պոնտյո»-ին գրավի դիմաց ազատ արձակելու որոշումը

Стрельба в Ереване: ранен командир одной из воинских частей 04/05/2019   11:04  |  Криминальная хроника
30-летний мужчина госпитализирован с огнестрельным ранением в ереванский медцентр “Астхик”. Об этом “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Утром в 08:10 в отдел Полиции Малатии поступила информация о том, что  на улице Андраника произошла стрельба, есть раненый.
В результате проведенной следственной группой оперативной работы установлен ряд обстоятельств инцидента.
В частности, выяснилось, что потерпевшим является командиром одной из воинских частей Министерства обороны Армении, которого ранил мужчина 1962 года рождения. Последний уже доставлен  полицейское отделение.
По факту возбуждено уголовное дело по статье 34-104(“Покушение на убийство”) и части 1 статьи 235(“Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств”) УК Армении.