Նիկոլ Փաշինյանի ցուցումով քրեական գործ է հարուցվել իր մերձավոր ազգականի նկատմամբ 04/05/2019   08:17  |  Քրեական խրոնիկոն
«Չեմ ուզում մազոխիստի տպավորություն թողնել, բայց ուզում եմ տեղեկացնել, որ իմ անմիջական ցուցումով քրեական գործ է հարուցվել իմ մի մերձավոր ազգականի թույլ տված ենթադրյալ չարաշահման փաստի առիթով», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կասկած չկա, որ գործը լիարժեք կքննվի և մեղավորները կենթարկվեն օրենքով նախատեսված պատասխանատվության: Սա նոր Հայաստան է, և վարչապետի որևէ մերձավոր չի կարող վեր լինել օրենքից կամ լինել արտոնյալ», - նշել է նա։
09:26 29/03/2019  |  ՄամուլՓաշինյանի կադրերը խայտառակում են «ռեսպուբլիկան». «Հրապարակ»
09:33 28/03/2019  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը նվազելու միտում ունի. Որքան է ՀՀԿ-ի ու Սերժ Սարգսյանի վարկանիշը. «Հրապարակ»
19:30 27/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է պատշաճ հարգանքի տուրք մատուցվի, սակայն հիշատակի օր ճանաչելու հարցում վստահ չեմ. Նիկոլ Փաշինյան

"По указанию Пашиняна": уголовное дело возбуждено в отношении родственника премьер-министра Армении 04/05/2019   09:14  |  Криминальная хроника
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил об уголовном деле, возбужденном в отношении его родственника.
"Не хочу оставлять впечатления мазохиста, но хочу сообщить, что по моему непосредственному указанию возбуждено уголовное дело по факту предполагаемого злоупотребления, допущенного одним из моих близких родственников. Нет сомнений в том, что дело будет полноценно расследовано и все виновные привлечены к предусмотренной законом ответственности", - написал премьер-министр на своей странице в соцсети Facebook.
По словам Пашиняна, "это новая Армения, и ни один близкий премьеру человек не может стоять выше закона или быть привилегированным".