Մահվան ելքով վրաերթ՝ Երեւանում. հարուցվել է քրգործ 04/04/2019   10:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ՝ մարտի 3-ին՝ ժ. 22։00-ի սահմաններում, Իսակովի պողոտայում տեղի ունեցած վրաերթի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից. «Վարորդը վրաերթի է ենթարկել փողոցը անթույլատրելի տեղով հատող հետիոտնին։ Վերջինս տեղում մահացել է»։
Նշենք, որ պատահարից հետո վարորդը փախուստի չի դիմել եւ փորձել է օգնություն ցուցաբերել տուժածին։
Հարությունյանի փոխանցմամբ՝ գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ։ Այս արարքը պատժվում է ազատազրկմամբ՝ առավելագույնը հինգ տարի ժամկետով՝ որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից առավելագույնը երեք տարի ժամկետով զրկելով։
15:03 30/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄահվան ելքով ավտովթար՝ Երևանում. մեկ անձ ձերբակալվել է
12:07 26/03/2019  |  Արտակարգ պատահարներՎրարեթի ենթարկված պատանին հիվանդանոցի ճանապարհին մահացել է
18:09 21/03/2019  |  Քրեական խրոնիկոն9-ամյա երեխային մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով վարորդը ձերբակալվել է
12:19 21/03/2019  |  Արտակարգ պատահարներՎարդանանց փողոցում վրաերթի ենթարկված երիտասարդը հիվանդանոցում մահացել է

Автомобиль сбил насмерть пешехода в Ереване: возбуждено уголовное дело 04/04/2019   10:46  |  Чрезвычайное просшествие
Уголовное дело возбуждено по факту наезда, совершенного на проспекте Исакова в Ереване. ДТП произошло накануне, 3 апреля, около 22:00. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
"Водитель сбил пешехода, переходившего дорогу в неположенном месте. Последний скончался на месте", - сообщили в ведомстве.
Отметим, что водитель не скрылся с места происшествия и попытался оказать помощь пострадавшему.
Как сообщила Арутюнян, дело заведено по части 2 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека") Уголовного кодекса Армении. Данное деяние наказывается лишением свободы на срок не свыше 5 лет и лишение права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет. Ведется следствие.