Հրդեհ Ազգային ժողովի շենքում. տուժածներ չկան 04/04/2019   10:18  |  Արտակարգ պատահարներ
Ապրիլի 4-ին, ժամը 01:38-ին 911 ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ազգային ժողովի շենքի 1-ին հարկում հրդեհ է բռնկվել:
Հրդեհի բարդության «թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից վեց մարտական հաշվարկ և  Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Բաղրամյան պողոտայի թիվ 19 հասցեում գտնվող Ազգային ժողովի 1-ին մասնաշենքի 1-ին հարկում՝ «ԱԺ շենքերի բարեկարգման և սպասարկման բաժնին» պատկանող թիվ 139 աշխատասենյակում։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01:57-ին, մարվել՝ 02:05-ին:
Բաժնի պետի տեղակալ Վ.Բ.-ին պատկանող աշխատասենյակում (18 քմ) ամբողջությամբ այրվել է գրասենյակային գույքը (1 սառնարան, 1 գրասեղան, 1 ամսագրային սեղան, 4 աթոռ, 1 բազմոց, 1 պահարան, 1 պատուհան և 2 համակարգիչ): Պատահարի հետևանքով տուժածներ չկան:
17:43 01/04/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱվտոբուսում հրդեհի բռնկման հետեւանքով զոհվել է 20 մարդ
09:15 14/03/2019  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ է բռնկվել` «Վլադիմիր Բազայան» ԱՁ-ին պատկանող ավտոտեխսպասարկման կետում.«Grand Cheroki» մակնիշի ավտոմեքենան ամբողջությամբ այրվել է

Пожар произошел в здании парламента Армении 04/04/2019   10:36  |  Чрезвычайное просшествие
Пожар произошел сегодня  ночью в здании Национального Собрания Армении, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
В 01:38 в службу “911” МЧС Армении поступил звонок о том, что вспыхнул пожар на первом этаже здания Национального Собрания Армении. На место происшествия выехали 6 пожарных расчетов  и группа реагирования на ЧС Национального центра управления в кризисных ситуациях СС МЧС Армении.
Выяснилось, что возгорание произошло в кабинете №139 отдела “Благоустройства и обслуживания зданий НС” на первом этаже первого корпуса здания парламента Армении.
Огонь был локализован в 01:57,  потушен -  в 02:05.
В кабинете (около 18 кв м) сгорела офисная мебель (холодильник, письменный столик, журнальный стол, 4 стула, диван, шкаф, окно и 2 компьютера). Пострадавших нет.