Քոչարյանի գործով դատական նիստն ընդմիջվեց 04/04/2019   15:37  |  Դատական ռեպորտաժներ
Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընդմիջվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպանական խմբի կողմից ներկայացված բողոքի քննությունը:
Փաստաբան Հայկ Ալումյանը չցանկացավ հարցազրույց տալ` նշելով, որ հավելելու ոչինչ չունեն: Նա ասաց միայն, որ նիստը ընդմիջվել է այն պատճառով, որ դատախազներից մեկը բողոքի պատճենը չուներ:
Նշենք, որ Քոչարյանը դեռ ելույթ չի ունեցել, և փաստաբանի ենթադրությամբ` այսօր չի էլ հասցնի:
Հավելենք, որ այսօր քննվում է նաև Դատախազության կողմից ներկայացված բողոքը` դատավորի որոշման դեմ այն մասով, ըստ որի` կաշառքի դրվագով հիմնավոր կասկած չկա:
15:47 02/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանի կալանավորման ժամկետը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի նիստի օրը հայտնի է

Суд по делу Роберта Кочаряна ушел на перерыв 04/04/2019   16:55  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд объявил перерыв в заседании по рассмотрению жалобы защиты на решение о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
Адвокат экс-президента Айк Алумян отказался от интервью, отметив, что ему нечего добавить. Он лишь сказал, что заседание прервалось из-за отсутствия у одного из прокуроров копии жалобы.
Отметим, что Роберт Кочарян еще не выступал на заседании. Адвокат полагает, экс-президент сегодня не успеет выступить.
Добавим, что сегодня также рассматривается поданная Прокуратурой жалоба на решение судьи об отсутствии обоснованного подозрения по эпизоду взятки.