Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման ժամկետը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի նիստի օրը հայտնի է 04/02/2019   15:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ առաջինատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպանական խմբի կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը կքննվի ապրիլի 4-ին՝ ժամը 12:00-ին: Այս մասին հայտնում է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումը։
Բողոքը կքննի Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 15-ին առաջին ատյանի դատարանը բավարարել էր Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման ժամանակը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ:
Միաժամանակ դատարանը մերժել էր պաշտպանական խմբի կողմից գրավը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Դատարանը հիշյալ որոշմամբ արձանագրել էր նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված կաշառքի դրվագով հիմնավոր կասկածը բացակայում է:
15:52 15/03/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՀՀ երկրորդ նախագահը կշարունակի մնալ կալանքի տակ
15:30 15/03/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՆիստը մեկնարկեց. դատարանը քիչ հետո կհրապարակի Քոչարյանի կալանավորման գործով որոշումը

Стала известна дата рассмотрения жалобы защиты на продление срока ареста Роберту Кочаряну 04/02/2019   16:27  |  Лента новостей
Апелляционную жалобу защиты на решение суда о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца будет рассмотрена 4 апреля.
Судебное заседание начнется в 12:00. Об этом сообщает команда адвокатов экс-президента.
Жалобу рассмотрит судья Апелляционного суда Рузанна Барсегян.
Напомним, 15 марта уд первой инстанции удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы о продлении срока ареста Роберта Кочаряна еще на два месяца.
Суд констатировал отсутствие обоснованного подозрения по эпизоду взятки.
Напомним, второй президент Армении Роберт Кочарян в рамках дела о событиях 1 марта 2008 года обвиняется в свержении конституционного строя. 12-го февраля Специальная следственная служба предъявила Роберту Кочаряну новое обвинение по статье "Получение взятки в особо крупных размерах". Роберт Кочарян не признает себя виновным в инкриминируемых ему деяниях.