Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումն ավարտվեց. այն տեւեց 3 ժամ 15 րոպե 03/29/2019   17:29  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Վիեննայի «Բրիստոլ» հյուրանոցում ավարտվեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը. այն տևեց 3 ժամ 15 րոպե:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ վարչապետը չպատասխանեց լրագրողների հարցերին: Հյուրանոցի մոտ նրան սպասում էին հայկական համայնքի ներկայացուցիչներ: Նրանք ողջունեցին վարչապետին ու լուսանկարվեցին նրա հետ:
Հանդիպումն անցկացվում էր ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո: Մասնակցում էին նաև միջնորդներ Իգոր Պոպովը, Ստեֆան Վիսկոնտին, Էնդրյու Շոֆերը և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը:
Հանդիպումը մեկնարկել էր Երևանի ժամանակով 14:00-ին: Սկզբում տեղի են ունեցել ընդլայնված կազմով շփումները, ապա երկու երկրների ղեկավարները մնացել են փակ դռների հետևում, հետո կրկին նրանց միացել են միջնորդները:
16:35 29/03/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՓաշինյան-Ալիեւ հանդիպումը շարունակվում է արտգործնախարարների մասնակցությամբ
15:07 29/03/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՓաշինյան-Ալիեւ հանդիպումը շարունակվում է փակ դռների հետեւում

Встреча Пашиняна и Алиева завершилась: она продлилась более трех часов 03/29/2019 17:52 | Карабахский конфликт
В отеле Bristol в Вене завершилась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Встреча продлилась 3 часа 15 минут.
Как передает “Арменпресс”, премьер Армении отказался отвечать на вопросы журналистов. Возле отеля его поджидали представители армянской общины. Они приветствовали премьер-министра Армении и сфотографировались с ним.
Встреча лидеров Армении и Азербайджана прошла под эгидой Минской группы ОБСЕ. В ней приняли участие сопредседатели МГ ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Эндрю Шефер (США), Стефан Висконти (Франция) и личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик, а также министры иностранных дел двух стран Зограб Мнацаканян и Эльмар Мамедъяров.
Встреча стартовала в 14:00 по ереванскому времени. Сначала прошли переговоры в расширенном составе. Затем лидеры двух стран провели беседу с глазу на глаз, после чего к ним вновь присоединились посредники.