Դատարանում սկսվել է ԲՀԿ-ական պատգամավոր Էդուարդ Բաբայանի գործով դատական նիստը 03/29/2019   10:55  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում` դատավոր Մեսրոպ Մակյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ մեկնարկեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Էդուարդ Բաբայանի գործով դատական նիստը: Հիշեցնենք, որ առաջին նիստը տեղի է ունեցել մարտի 21-ին, եւ դատարանն անմիջապես անցել էր ապացույցների հետազոտման փուլին։
Նախորդ նիստում դատարանը հարցաքննել էր վկաներին, իսկ այսօր նախատեսվում է շարունակել ապացույցների հետազոտումը , որի մի մասը որոշվել է անցկացնել դռնփակ:
Բաբայանի պաշտպաններն են փաստաբաններ Մելքոնյանն ու Արամյանը: Գործով մեղադրող դատախազն է Վարդգես Սարգսյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, 2018 թվականի հուլիսի 2-ին ԲՀԿ առաջնորդ, ԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Օլիմպավան» մարզասրահում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ վիճաբանություն էր առաջացել Ծառուկյանի և Վյաչեսլավ Հարությունովի միջև, ինչը հետո վերաճել էր ծեծկռտուքի։ Դրա ետևանքով չեմպիոնի հայրը մարմնական ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց:
Նշենք, որ Էդուարդ Բաբայանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը, իսկ նախաքննությամբ տուժող ճանաչված Վյաչեսլավ Հարությունովը իրեն տուժող չի համարում:

В Ереване продолжается суд над депутатом парламента Эдуардом Бабаяном 03/29/2019   11:50  |  Судебный репортаж
В Ереване проходит судебное заседание по делу в отношении депутата Национального Собрания от “Процветающей Армении” Эдуарда Бабаяна. Председательствует на суде судья Месроп Макян.
Судебный процесс начался 21 марта. Суд приступил сразу же  к исследованию доказательств.
На предыдущем заседании суда были допрошены свидетели. Сегодня планируется продолжить исследование доказательств; часть процесса пройдет за закрытыми дверями.
Ранее агентство сообщило, что в ходе состоявшейся 2-го июля 2018 года встречи в принадлежащем президенту Национального олимпийского комитета Гагику Царукяну спортивном зале “Олимпаван”  между Царукяном и Вячеславом Арутюновым возник спор. Конфликт вылился в драку, вследствие чего отец чемпиона с травмами был доставлен в больницу.
Отметим, Эдуард Бабаян не признает себя вину в инкриминируемом ему деянии. А признанный  следствиемпотерпевшим по делу Вячаслав Арутюнов потерпевшим себя не считает.