Ոստիկանության եւ «Ուկռինվեստ» ՍՊԸ-ի միջև խախտումներով պայմանագրեր են կնքվել. հարուցվել է քրեական գործ 03/27/2019   13:32  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության և «Ուկռինվեստ» ՍՊԸ-ի միջև օրենսդրական խախտումներով պայմանագրեր կնքելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանից։ Գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 315-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնական անփութությունը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ կամ այլ ծանր հետևանքներ։
Գործով մեղադրյալներ այս պահին չկան։
Նշենք, որ ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայությունը ուսումնասիրություն էր իրականացրել՝ պարզելու շուրջ 1․600.000.000 ՀՀ դրամ արժողությամբ 3 պայմանագրերի օրինականությունն ու արդյունավետությունը։ Արդյունքում պարզվել էր, որ վերոնշյալ 3 պայմանագրերը կնքվել են ՀՀ-ում գնումները կանոնակարգող օրենսդրության մի շարք նորմերի խախտումներով։
Գործն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության՝ նախաքննության։
09:29 14/07/2017  |  ՄամուլՈստիկանությունն անխնա ծախսեր է անում. «Ժողովուրդ»
09:40 30/06/2017  |  ՄամուլՈստիկանությունում որոշ մարդիկ համարում են, որ իրենց փողերը տարան. «Փաստ»
18:52 23/05/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԻրավախախտումների մասին կծանուցեն՝ SMS հաղորդագրությունների միջոցով

Нарушения выявлены при заключении договоров между Полицией Армении и ООО “Укринвест”: возбуждено уголовное дело 03/27/2019   13:58  |  Криминальная хроника
По факту заключения договоров между Полицией Армении и ООО “Укринвест” с нарушениями законодательства возбуждено уголовное дело. Об ИА “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Дело заведено по части 2 статьи 315(“Служебная халатность, повлекшие по неосторожности смерть человека или иные тяжкие последствия”) Уголовного кодекса РА.
Обвиняемых по делу по положению на данный момент нет.
Отметим, что Государственная контрольная служба(ГКС) Армении провела проверки для установления законности и эффективности трех договоров стоимостью примерно 1․600.000.000 драмов. В итоге выяснилось, что 3 вышеупомянутых контракта были заключены с нарушением целого ряда норм законодательства, регулирующего закупочную деятельность в Армении.