Զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, եւս մեկ զինվոր վիրավորվել է 03/27/2019   10:54  |  Քրեական խրոնիկոն
2019թ. մարտի 26-ին` ժամը 18:30-ի սահմաններում, N զորամասի նախկին զինավանի տարածքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող կրտսեր սերժանտ Արա Գեորգի Առաքելյանի՝ մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։ Գործը հարուցվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձը։
Նաիրա Հարությունյանի փոխանցմամբ՝ նույն դեպքի շրջանակում եւս մեկ զինծառայող՝ կրտսեր սերժանտ Անդրանիկ Կոմիտասի Կոշկանյանը վիրավորվել է՝ ստանալով ձախ դաստակի շրջանի հրազենային վնասվածք։
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում վերոնշյալ հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է տուժողների ծառայակիցը:
18:36 14/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին

Уголовное дело возбуждено по факту гибели солдата-срочника; еще один военнослужащий получил ранение 03/27/2019   11:11  |  Криминальная хроника
По факту смерти солдата-срочника, младшего сержанта Ары Аракеляна на территории военного городка возбуждено уголовное дело.
Дело заведено по пункту 1 части 2 статьи 34-104("Покушение на убийство двух или более лиц”). Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
По ее словам, в рамках того инцидента еще один военнослужащий – младший сержант Андраник Кошканян - получил огнестрельное ранение в области левого запястья.
В ходе расследования уголовного дела по подозрению в совершении преступления, предусмотренного пунктом 1 части 2 статьи 34-104 УК РА, задержан сослуживец потерпевших.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия по обеспечению многостороннего, полного и объективного расследования происшедшего.