Դատարանը մերժել է դատախազին. Ռ.Քոչարյանի նկատմամբ անձեռնմխելիութան հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ բողոքը կլսվի դռնբաց 03/26/2019   18:35  |  Դատական ռեպորտաժներ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ անձեռնմխելիութան հիմքով քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ պաշտպանական խմբի ներկայացրած բողոքի վերաբերյալ դատական նիստը հետաձգվել է: Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է ապրիլի 11-ին՝ ժամը 14:30-ին:
Իսկ մինչ այդ՝ այսօր բողոքի քննության մեկնարկին Հատուկ քննչական ծառայության քննիչ Մուշեղյանը և դատախազ Դոլմազյանը միջնորդել են բողոքի քննությունն անցկացնել դռնփակ՝ հիմնավորելով, թե Ռոբերտ Քոչարյանին առնչվող գործից մաս է անջատվել, որով նախաքննությունը դեռ շարունակվում է, իսկ հետազոտվող փաստաթղթերը գործի անջատված մասով հրապարակման ենթակա չեն։
Միջնորդությանն առարկությամբ հանդես է եկել Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը նշելով՝ ներկայացած բողոքի շրջանակներում նախաքննական տվյալ պարունակող փաստաթղթեր չեն հետազոտվելու, ուստիև, պաշտպանը խնդրել է մեղադրանքի կողմի ներկայացրած միջնորդությունը մերժել:
Դատարանը՝ նախագահությամբ Գագիկ Պողոսյանի, մերժել է մեղադրանքի կողմի միջնորդությունը՝ նիստը դռնփակ անցկացնելու վերաբերյալ, սակայն սահմանափակել է լրատվամիջոցների կողմից իրականացվող տեսանկարահանումը՝ թույլատրելով ընդամենը 10-ը րոպե նկարահանել:

Суд отложил рассмотрение жалобы по делу Роберта Кочаряна до 11 апреля 03/26/2019   19:08  |  Судебный репортаж
Заседание суда по вопросу о прекращении уголовного преследования в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна на основании неприкосновенности отложено.
Следующее заседание суда назначено на 14:30 11 апреля.
А до этого, перед началом рассмотрения жалобы адвокатов экс-президента, следователь Специальной следственной службы Мушегян и прокурор Долмазян ходатайствовали о проведении слушаний за закрытыми дверями, мотивировав свое прошение тем, что из дела, касающегося Роберта Кочаряна, в отдельное производство было выделено дело, предварительное следствие по которому продолжается, а  исследуемые документы по выделенному в отдельное производство делу не подлежат разглашению.
С возражениями по поводу ходатайства выступил адвокат экс-президента Ованнес Худоян, отметив, что в рамках поданной жалобы документы, содержащие данные предварительного следствия, не будут исследоваться, поэтому защита попросила отклонить ходатайство стороны обвинения.
Суд под председательством судьи Гагика Погосяна отклонил ходатайство  стороны обвинения о проведении слушаний за закрытыми дверями. Однако суд ограничил право СМИ на проведение видеосъемки заседания суда, выделив им на это лишь 10 минут. Что касается аудиозаписи судебного заседания, то ограничений по этой части нет.