Գյումրու թիվ 27 դպրոցի տնօրենն ու գործավարը ձերբակալվել են. ՔԿ 03/26/2019   15:09  |  Քրեական խրոնիկոն
Կաշառք ստանալու ու միջնորդության  կասկածանքով ձերբակալվել են Գյումրու թիվ 27 միջնակարգ դպրոցի տնօրենն ու   գործավարուհին ։Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի հասարակայնության հետ ապերի վարչության պետ Նաիրա Հարությունյանը։
Վերջինիս փախանցմամբ, թիվ 27 միջնակարդ դպրոցի տնօրեն Կարինե Լալազարյանը կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգքրի 311 –րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (խոշոր չափերով կաշառք ստանալը), 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով (պաշտոնատար անձի կողմից առանձնապես խոշոր չափերի կաշառք ստանալը) և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասնով (պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը) նախատեսված հանցավոր արաք կատարելու մեջ:
Գործավարուհին կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգքրի 38-309–րդ հոդվածի 1–ին մասով՝ «Պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու փորձ անելը» և 313–րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (պաշտոնեկան դրությունն օգտագործելով կաշառքի միջնորդությունը) նախատեսված հանցավոր արաք կատարելու մեջ:
«Փաստինֆո»ի տեղեկություններով՝ գործավարուհին ստանձնել էր միջնորդի դեր ու աշխատանք փնտրող քաղաքացուց գումար պահանջել տնօրենին փոխանցելու համար։

Задержаны директор и делопроизводитель одной из школ Гюмри - СК 03/26/2019   15:41  |  Криминальная хроника
Директор и делопроизводитель Гюмрийской средней школы  №27 задержаны по делу о взяточничестве. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она проинформировала, что директор средней школы 27 Карине Лалазарян подозревается по пункту 3 части 3 статьи 311(“Получение взятки в крупных размерах”), пункту 2 части 4 статьи 311(“Получение взятки в особо крупных размерах”) и части 1 статьи 309(“Превышение должностных полномочий”) Уголовного кодекса РА.
А делопроизводителя школы подозревают  в совершении деяний, предусмотренных частью 1 статьи 38-309 (“Попытка превышения должностных полномочий” )и пунктом 2 части 2 статьи 313(“Посредничество во взяточничестве, совершенное с использованием должностного положения”) УК РА.
По сведениям “ФактИнфо”, делопроизводитель взяла на себя роль посредника и потребовала от соискателя работы деньги для передачи их директору.