Եթե ապացուցվի, որ Նարեկ Սարգսյանը զանգահարել է ինձ, պատրաստ եմ հրաժարական տալ. Վալերիյ Օսիպյան 03/25/2019   16:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանն անդրադարձավ հրապարակումներից մեկի հետքերով politik.am կայքի խմբագիր Բորիս Մուրազիին զանգահարելու հարցին:
«Ես ընդամենը զանգահարել եմ Բորիս Մուրազիին ու հարցրել հոդվածի մասին, որևէ սպառնալիքի մասին խոսք լինել չի կարող: Ես շատ լրագրողների եմ զանգում, լրագրողներն էլ ինձ են զանգում։ Հարգելի լրագրողներ, ձեր մասնագիտությունը շատ կարևոր է, դուք առանցքային դերակատարում եք ունենում։ Ես ինքս շատ եմ գնահատում ձեզ՝ որպես լրագրողների, և դուք մեզ՝ ոստիկաններիս, շատ եք օգնում։ Բայց ես խնդրում եմ, որպեսզի չճշտված տեղեկություններ, չճշտված աղբյուրից չտարածվեն, որովհետև նմանատիպ տեղեկությունները խանգարում են ոստիկանությանը»,-  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Վալերիյ Օսիպյանը։
Նա նշեց, որ Բորիս Մուրազիի հետ խոսել է այն հրապարակման շուրջ, ըստ որի, ոստիկանապետին է զանգահարել Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը. «Հոդվածում հստակ գրված էր, համոզմունք էր հայտնած, որ Նարեկ Սարգսյանը զանգահարել է ինձ։ Ես պաշտոնապես հայտարարում եմ՝ Նարեկ Սարգսյանը կամ որևէ մեկն ինձ չի զանգահարել, եթե դա ապացուցվի՝ ես պատրաստ եմ հրաժարվել իմ ներկայիս պաշտոնից»,- ասաց ոստիկանապետը։
19:03 22/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ոստիկանության պետն ընդունեց ԱՄԷ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
15:07 09/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱշխատանքային խորհրդակցություն ոստիկանությունում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
12:25 08/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղաղություն, շենություն, սիրով ու հպարտությամբ լեցուն օրեր եմ մաղթում բոլորիդ. ՀՀ ոստիկանապետի ուղերձը Մարտի 8-ի կապակցությամբ
09:42 01/03/2019  |  Մամուլ«Մենք վախենալու որևէ մեկից չունենք»․ մանրամասներ Վալերիյ Օսիպյանի և պատգամավորների հանդիպումից․ «Ժողովուրդ»
20:43 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՕսիպյանի կարծիքով՝ ոստիկանությունը պետք է մնա որպես ապաքաղաքական կառույց
09:53 27/02/2019  |  ՄամուլՊատգամավորները սպասում Օսիպյանին. «Ժողովուրդ»
10:03 12/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանապետի պաշտոնի համար բավական թեժ մրցակցություն է սկսվել. «Փաստ»
17:29 09/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎալերիյ Օսիպյանն ընդունել է անցած տարի Երևանի բանկերից մեկի վրա ավազակային հարձակման հետևանքով զոհված ոստիկանի ընտանիքին
10:03 07/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Արա, դու չպիտի ասես՝ ինչ ասեն, լակոտ». Գևորգ Սաֆարյանը՝ Վալերի Օսիպյանին. «Հրապարակ»

Глава Полиции Армении готов уйти в отставку, если подтвердится информация о звонке от племянника Сержа Саргсяна 03/25/2019   17:14  |  Лента новостей
Начальник Полиции Армении Валерий Осипян прокомментировал информацию об угрозах в адрес редактора сайта politik.am Бориса Мурази из-за  статьи по поводу звонка племянника третьего президента РА Нарека Саргсяна.
“Я всего лишь позвонил Борису Мурази и спросил его о статье. Об угрозах и речи быть не может. Я звоню многим журналистам, а журналисты звонят мне. Уважаемые журналисты, ваша профессия очень важна. Вы играете ключевую роль. Я сам лично очень ценю вас как журналистов, и вы нам, полицейским, очень помогаете. Но я прошу вас, чтобы непроверенные сведения из неуточненных источников не тиражировались, поскольку подобного рода информация мешают работе Полиции”, - сказал Валерий Осипян.
Он отметил, что он говорил с Борисом Мурази по поводу той публикации, где  сообщается, что главе Полиции позвонил племянник Сержа Саргсяна - Нарек Саргсян.
“В статье ясно написано, высказано убеждение в том, что Нарек Саргсян позвонил мне. Я официально заявляю, что Нарек Саргсян мне не звонил. Если подтвердится обратное, я готов отказаться от занимаемого поста”, - сказал глава Полиции Армении.