Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը հստակեցնելու՝ ՀՔԾ մերժման որոշման դեմ ներկայացված բողոքը դատարանը մերժել է 03/25/2019   19:01  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Արման Հովհաննիսյանի, այսօր մերժել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի կողմից ներկայացված բողոքը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը միջնորդություն էր ներկայացրել Հատուկ քննչական ծառայություն՝ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը հստակեցնելու վերաբերյալ, ինչը, սակայն, ՀՔԾ-ի կողմից մերժվել էր: Հիշյալ որոշումը պաշտպանական խումբը բողոքարկել էր դատարան:

Суд отклонил жалобу адвокатов Роберта Кочаряна на отказ следствия уточнить обвинения 03/25/2019   20:05  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Армана Ованнисяна сегодня отклонил жалобу защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна на отказ Специальной следственной службы уточнить обвинениe. Об этом говорится в заявлении группы адвокатов экс-президента. Решение суда группа адвокатов пока не получила.
“Группа адвокатов Роберта Кочаряна ранее обратилась в Специальную следственную службу с ходатайством об уточнении сути предъявленного экс-президенту обвинения, которое, однако, было отклонено ССС. Это решение защита обжаловала в суде”, - говорится в сообщении.