Կարեն Ղազարյանի հայրը այցելել է ՀՀ պետական սահմանը խախտած Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացուն 03/22/2019   21:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ս.թ. մարտի 22-ին Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հայրը` Արմեն Ղազարյանը այցելել է ս.թ. մարտի 16-ին ՀՀ պետական սահմանը խախտած, Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովին:
Ադրբեջանցի սահմանախախտի հետ զրույցում Ա.Ղազարյանը հետաքրքրվել է նրա առողջական և բարոյահոգեբանական վիճակով: Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը Կարեն Ղազարյանի հորը պատմել է իր պահպանման վայրի պայմանների, իրեն տրամադրված պատշաճ բուժօգնության մասին, տեղեկացնելով, որ հայ բժիշկները հոգատար վերաբերմունք են ցուցաբերել իր նկատմամբ:
Զրույցի ընթացքում Կ.Ղազարյանի հայրը Է.Հիբրագիմովին է պատմել Կարենի պատմությունը, ով նույն կերպ մեկ տարի առաջ մոլորվել և հայտնվել էր Ադրբեջանի իրավազորության ներքո, սակայն ադրբեջանական իշխանությունների կողմից անարդարացիորեն դատապարտվել է ազատազրկման շինծու մեղադրանքների հիման վրա:
Կարեն Ղազարյանի հայրը Է.Հիբրագիմովին մաղթել է շուտափույթ ապաքինում։ Այս մասին տեղեկացնում են՝  ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովից:
17:49 07/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ադրբեջանը կրկին մարդկանց առևանգելու փորձեր է անելու». նախազգուշացում՝ սահմանամերձ գյուղերի բնակիչներին
19:33 06/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն առաջարկել է փոխանակել 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված Կարեն Ղազարյանին, բայց նույն կարգավիճակի ադրբեջանցիներ Հայաստանում չկան
11:57 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴադարեցրե՛ք Կարեն Ղազարյանին որպես գերի ներկայացնելը, նա կալանավորված ՀՀ քաղաքացի է. փաստաբան
17:26 27/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳերեվարված Կարեն Ղազարյանն Ադրբեջանում դատապարտվեց 20 տարվա ազատազրկման
12:27 27/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ քաղաքացի, առողջական խնդիրներ ունեցող Կարեն Ղազարյանն Ադրբեջանում կարող է դատապարտվել 20 տարվա ազատազրկման
12:13 28/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը հրաժարվում է վերադարձնել Կարեն Ղազարյանին, ասում են՝ բոլորը բոլորի հետ. Նիկոլ Փաշինյան
14:59 20/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի Կարեն Ղազարյանի ծնողներին
16:02 16/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ-ը Ադրբեջանում գերեվարված Կարեն Ղազարյանի հարցով դիմել է ԵԽ և ՄԱԿ
12:33 13/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում գերեվարված Կարեն Ղազարյանի նկատմամբ դատական գործընթացի բեմականացումը միջազգային մարդասիրական իրավունքի կոպտագույն խախտում է. ՀՀ ԱԳՆ
11:46 14/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը շարունակում է ձեռնարկել բոլոր միջոցները Ադրբեջանում գերեվարված Կարեն Ղազարյանին անվտանգ հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ

Отец осужденного в Азербайджане Карена Казаряна посетил нарушившего госграницу Армении азербайджанца 03/23/2019   00:14  |  Лента новостей
Oтец гражданина Армении Карена Казаряна, который оказался под юрисдикцией Азербайджана и был приговорен к 20 годам лишения свободы, – Армен Казарян  – 22 марта посетил гражданина Азербайджана Эльвина Ариф оглу Ибрагимова, который 16 марта нарушил государственную границу Армении. Об этом сообщили в Межведомственной комиссии Армении по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших лиц.
В беседе с нарушителем госграницы Ибрагимовым Армен Казарян поинтересовался его самочувствием и морально-психологическим состоянием. Эльвин Ариф оглу Ибрагимов рассказал об условиях содержания, оказанной ему надлежащей медицинской помощи. Ибрагимов сообщил, что армянские врачи проявили заботливое отношение к нему.
В ходе беседы Казарян рассказал о своем сыне, который так же заблудился и оказался на подконтрольной Азербайджану территории. Однако азербайджанские власти несправедливо приговорили его к лишению свободы по сфабрикованным обвинениям. Отец Казаряна пожелал Ибрагимову скорейшего выздоровления.
11:48 16/03/2019  |  Лента новостейОбезврежен житель Азербайджана, нарушивший госграницу Армении – Арцрун Ованнисян
11:49 12/03/2019  |  Лента новостейОмбудсмен Армении в Женеве поднял вопрос защиты прав лишенного свободы в Азербайджане Карена Казаряна
10:06 01/03/2019  |  Лента новостейАрмения приложит усилия для защиты прав осужденного в Азербайджане Карена Казаряна и его освобождения - МИД