Քրեական հեղինակություն Թևոսիկի եղբոր սպանությունը կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանը շարունակում է հացադուլը 03/21/2019   13:01  |  Քրեական խրոնիկոն
Քրեական հեղինակություն համարվող Թևոս Սաֆարյանի եղբոր սպանության կազմակերպման մեջ մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանը շարունակում է հացադուլը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ մարտի 13-ից հացադուլի մեջ գտնվող Իսրայել Սարգսյանի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ նրա բողոքը վերաբերում է քրեական գործին եւ այս օրերին, Ն.Նավիկյանի փոխանցմամբ, հացադուլավորի հետ հանդիպել է  ՀՀ գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազը:
{{news_45614}
Հիշեցնենք որ Իսրայել Սարգսյանը Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ 20.12.17 թ. դատավճռով դատապարտվել է 25 տարվա ազատազրկման՝ մեղավոր ճանաչվելով Թևոս Սաֆարյանի եղբոր սպանությունը կազմակերպելու, այդ հանցագործությունը թաքցնելու համար Մովսես Ներսիսյանին սպանելու համար, ինչի դեմ ներկայացվել է վերաքննիչ բողոք։
Նախատեսվում է, որ այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարանում կշարունակվի բողոքի քննությունը, որի ժամանակ Իսրայել Սարգսյանը հանդես կգա հայտարարությամբ։
18:40 14/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Մոսոյի» եւ «Իսոյի» հանցավոր անցյալի գլխավոր դերակատարներից է ներքին գործերի նախկին նախարար Վանո Սիրադեղյանը
12:56 25/10/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՔրեական հեղինակություն համարվող Թեւոսիկի եղբոր սպանության գործով դատարանը չի կարողանում դատավճիռ կայացնել
19:24 20/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Եթե Մովսես Ներսիսյանին փնտրել ու չեն գտել, ուրեմն նա սպանվա՞ծ է». Իսրայել Սարգսյանի պաշտպան
18:29 12/10/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատախազը երկրորդ մեղադրական ճառում եւս պահանջեց 25 տարվա ազատազրկում՝ Իսրայել Սարգսյանի համար
18:27 22/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԻսրայել Սարգսյանի գործով դատաքննությունը վերսկսվեց
22:50 19/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատավճիռ կայացնելիս հիշեք Աստծուն՝ Իսրայել Սարգսյանը` դատավորին
20:03 07/06/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՄեղադրողը միջնորդեց Իսրայել Սարգսյանին դատապարտել քառորդ դարվա ազատազրկման
21:33 23/05/2017  |  Դատական ռեպորտաժներԴատավճիռը կանխորոշված է, սակայն, փառք Աստծո, կա ՄԻԵԴ. Իսրայել Սարգսյան
14:50 06/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԻսրայել Սարգսյանը հացադուլը դադարեցրել է
23:27 09/02/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՀիմա էլ չորս ամիս սպասենք մինչև վկային գտնեք. Իսրայել Սարգսյան

Фигурант дела об убийстве брата криминального авторитета "Тевосика" продолжает голодовку 03/21/2019   13:16  |  Криминальная хроника
Исраэл Саркисян, обвиняемый в организации убийства брата известного в криминальных кругах авторитета Тевоса Сафаряна("Тевосика"), продолжает голодовку. Об этом ИА "ФактИнфо" сообщила начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении Нона Навикян.
По его словам, состояние здоровья Исраэла Саркисяна, проводящего с 13-ого марта голодовку,оценивается как удовлетворительное.
Ранее агентство сообщило, что его жалоба касается уголовного дела. По словам Навикяна, на днях с Исраэлом Саркисяном встретился прокурор.
Суд общей юрисдикции Еревана 20 декабря  2017 года приговорил Исраэла Саркисяна к 25 годам лишения свободы.
Суд признал его виновным в организации убийства Артура Сафаряна, а также в убийстве Мовсеса Нерсисяна в целях сокрытия предыдущего преступления. Приговор суда был обжалован в апелляционном порядке.
Предполагается, что Апелляционный уголовный суд сегодня продолжит рассмотрение жалобы, в ходе которого Исраэл Саркисян выступит с заявлением.
16:22 14/03/2019  |  Криминальная хроникаФигурант дела об убийстве брата криминального авторитета “Тевосика” объявил голодовку
10:19 09/04/2014  |  Пресса“ЧИ”: Известные в криминальных кругах персоны приехали в Ереван, чтобы отпраздновать день рождения “Каяранци Тевосика”
17:42 27/03/2014  |  Актуальная темаГлава Минюста Армении: Камеры видеонаблюдения на улицах Еревана способствуют повышению уровня раскрываемости преступлений