Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ 03/21/2019   16:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ:
Արմեն Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ ունի երկարամյա անձնական ջերմ հարաբերություններ: Բարեկամական զրույցի ընթացքում Հանրապետության նախագահն ընդգծել է Նուրսուլթան Նազարբաևի մեծ ներդրումը Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերային հարաբերությունների զարգացման, մեր երկրների միջև քաղաքական, տնտեսական ու հումանիտար ոլորտներում համագործակցության խորացման գործում: Նախագահը կարևոր է համարել նաև Նուրսուլթան Նազարբաևի նշանակալի դերը տարբեր ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում:
Նախագահ Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևին մաղթել է քաջառողջություն, և հաջողություն՝ ի շահ մեր պետությունների միջև բարեկամության ու համագործակցության ամրապնդման և Ղազախստանի հետագա առաջընթացի:
Հանրապետության նախագահը նաև ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ, Անվտանգության խորհրդի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին:
09:40 02/03/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը իր բացասական վերաբերմունքն է արտահայտել Ա. Սարգսյանին` նրա արտասահմանյան այցերի «Ժողովուրդ»
10:49 22/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը մեկնում է Ժնև
19:41 31/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը քննարկել է երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր
13:39 29/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրազեք համարձակ, կոտրեք կարծրատիպերը.Արմեն Սարգսյանը՝ ստարտափներին
12:25 16/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Արևելք-Արևմուտք ինստիտուտ»-ի անդամների հետ
11:42 14/03/2018  |  ՔաղաքականՆախագահը պետք է ճիշտ օրինակ լինի քաղաքացիների համար. Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
10:46 13/03/2018  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, սակայն չեն ցանկացել այդ մասին բարձրաձայնել. «Հրապարակ»

Президент Армении переговорил по телефону с Назарбаевым 03/21/2019   16:58  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян 21 марта провел телефонный разговор с первым президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян уже много лет поддерживает теплые отношения с Нуррсултаном Назарбаевым.
В ходе дружеской беседы Армен Саркисян отметил, что высоко ценит вклад Нурсултана Назарбаева в становление и развитие партнерских отношений между Арменией и Казахстаном, в дело углубления сотрудничества в политической, экономической и гуманитарной сферах.
Президент Саркисян пожелал Нурсултану Назарбаеву здоровья и успехов во благо укрепления дружбы и сотрудничества между двумя  государствами и дальнейшего прогресса Казахстана.
Президент Армении также направил послание первому президенту Казахстана, председателю Совета безопасности Нурсултану Назарбаеву.
12:37 21/03/2019  |  Международные новостиВ Астане прошли протесты против переименования города в Нурсултан
15:41 20/03/2019  |  Международные новостиАстана станет Нурсултаном: парламент Казахстана одобрил переименование столицы в честь Назарбаева
15:05 20/03/2019  |  Международные новостиДочь Назарбаева избрали спикером Сената Казахстана
12:28 20/03/2019  |  Международные новостиНовый президент Казахстана предложил переименовать Астану в Нурсултан
10:38 20/03/2019  |  Международные новостиТокаев вступил в должность президента Казахстана
00:06 20/03/2019  |  Лента новостейПашинян переговорил по телефону с Назарбаевым
17:15 19/03/2019  |  Международные новостиПрезидент Казахстана Нурсултан Назарбаев объявил об отставке
16:50 28/11/2018  |  Международные новостиПрезидент Казахстана посоветовал недовольным жизнью пройтись по больницам и кладбищам
10:50 12/07/2018  |  Международные новостиНурсултан Назарбаев получил право пожизненно возглавлять Совбез Казахстана