ՀՔԾ-ն դիմել է այլ միջոցների. Մանվել Գրիգորյանի իրական առողջական խնդիրները շուտով կպարզվեն. «Ժողովուրդ» 03/21/2019   09:23  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն` Հատուկ քննչական ծառայությունը ԱԺ նախկին պատգամավոր, այժմ կալանավորված Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը ստուգելու նպատակով ստեղծել է անկախ փորձագետների խումբ` պարզելու, թե նա իրականում ինչ առողջական խնդիրներ ունի, և արդյոք առողջական վիճակի մասին ներկայացված փաստաթղթերը համապատասխանո՞ւմ են իրականությանը:
Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն` նախաքննական մարմինը այս քայլին է գնացել այն բանից հետո, երբ կաշառքի գործով կալանավորված Սամվել Մայրապետյանի գործով ՄԻԵԴ-ը կարծիք հայտնեց` հօգուտ մեղադրյալի:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցմանն ի պատասխան` ՀՔԾ լրատվական բաժնից հաստատել են տեղեկությունները. «Մանվել Գրիգորյանի վերաբերյալ քրեական գործով նշանակվել են ինչպես առաջնային, այնպես էլ միջգերատեսչական համալիր դատաբժշկական հանձնաժողովային փորձաքննություններ: Հանձնաժողովում ընդգրկվել են նաև պաշտպանության կողմի միջնորդած 3 փորձագետներ»»:

Группа независимых экспертов оценит состояние здоровья Манвела Григоряна - газета "Жоговурд" 03/21/2019   10:59  |  Пресса
Специальная следственная служба сформировала группу независимых экспертов для проверки состояния здоровья бывшего депутата парламента Армении, ныне арестованного генерала Манвела Григоряна, пишет газета "Жоговурд" со ссылкой на имеющиеся у  нее сведения.
Издание отмечает, что группа должна установить, какие реальные проблемы со здоровьем имеются у Манвела Григоряна и соответствуют ли представленные о состоянии здоровья документы действительности.
По имеющимся у газеты сведениям, следственный орган пошел на этот шаг после того, как по делу предпринимателя  Самвела Майрапетяна, арестованного по делу о взяточничестве, ЕСПЧ высказал мнение в пользу обвиняемого.
В ответ на запрос газеты «Жоговурд» в Специальной следственной службе подтвердили эту информацию.
"По уголовному делу в отношении Манвела Григоряна были назначены как первичные, так и межведомственные комплексные судебно-медицинские экспертизы. В состав комиссии входят также три эксперта, представленные стороной защиты",  - сообщили изданию в ССС.