Ուժի մեջ մտած օրենքով` աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցներ կարելի է ներմուծել մինչև մայիսի 1-ը 03/19/2019   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 19-ից ուժի մեջ է մտել «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն արգելելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքը: Մաքսային մարմիններին ներկայացվող փաստաթղթերում առկա տեղեկատվության համաձայն՝ մինչև 2018թ. դեկտեմբերի 31-ը ձեռք բերված աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն իրականացվելու է մինչև 2019թ. մայիսի 1-ը:
Ինչպես արդեն տեղեկացվել է, մաքսային ձևակերպումների իրականացման ժամանակ  առաջիկա հինգ օրերի ընթացքում ՊԵԿ-ն առաջնահերթությունը տալու է ՀՀ սահմանային անցակետերում արդեն իսկ գտնվող տրանսպորտային միջոցներին՝ թեթևացնելով սահմանային անցակետերի համապատասխան պահպանման հրապարակները: Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ մյուս բոլոր տրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումները կիրականացվեն հաջորդիվ`  խուսափելով լրացուցիչ կուտակումներից: Այս մասին հայտնում են՝  ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
09:22 15/03/2019  |  ՄամուլՀին «գելերը»՝ ՊԵԿ-ում. Մրցույթներում պարտվելուց հետո նրանք ավելի բարձր պաշտոն են ստացել. «Ժամանակ»
11:42 14/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ պատվիրակության աշխատանքային այցը Վրաստան
14:46 13/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ2019թ. հունվար-փետրվար ամիսներին 50%-ով ավելի ծանուցում է ուղարկվել բիզնեսին 2018թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ
15:03 12/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հայտնաբերել է մաքսային հսկողությունից թաքցված կրիպտոարժույթի մայնինգի սարքավորումներ
15:50 11/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հայրենադարձության խոչընդոտների վերացմանը միտված նախագիծ է մշակում
10:59 09/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ. ավտոմեքենայի թաքստոցներից հայտնաբերվել են չհայտարարագրված ապրանքներ
13:22 06/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 30-րդ նիստը

В Армении “разрулили” ситуацию с праворульными автомобилями: закон действует до 1 мая 03/19/2019   17:47  |  Информационная платформа
Сотрудники таможенной службы приступили к оформлению документов на ввоз автомобилей с правосторонним рулевым управлением в Армению.
Как сообщает пресс-служба Комитета государственных доходов Армении, поправки в закон о запрете на импорт праворульных автомобилей, разрешающие ввоз в страну машин, приобретенных до 31 декабря 2018 года, вступил в силу 19 марта.
“Ввоз автомобилей будет осуществляться до 1 мая 2019 года", — говорится в сообщении.
При этом в КГД уточнили, что предпочтение в ближайшие пять дней будет отдаваться транспортным средствам, которые уже находятся на пограничных контрольно-пропускных пунктах, с тем, чтобы разгрузить площадки.Оставшиеся праворульные автомобили будут проходить таможенное оформление поэтапно во избежание скоплений.
16:22 21/02/2019  |  Лента новостейПравительство Армении дает последний шанс импортерам праворульных автомобилей
10:30 16/02/2019  |  Интересно знатьЭксперты назвали самые безопасные автомобили
17:19 23/01/2019  |  Лента новостейСНБ Армении призвала владельцев праворульных автомобилей вывести машины с территории КПП "Баграташен"
10:01 24/12/2018  |  Интересно знатьСтали известны самые ожидаемые автомобили 2019 года
15:30 06/12/2018  |  Лента новостейПравительство Армении в последний раз пошло навстречу владельцам праворульных автомобилей
11:27 30/10/2018  |  Интересно знатьЭксперты назвали самые надежные в мире автомобили
11:17 01/03/2018  |  Лента новостейДепутаты НС Армении приняли законопроект о временном запрете на импорт праворульных автомобилей