ՊԵԿ-ը հայտնաբերել է մաքսային հսկողությունից թաքցված կրիպտոարժույթի մայնինգի սարքավորումներ 03/12/2019   15:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատակիցները Բագրատաշենի մաքսակետում հսկողության են ենթարկել Վրաստանից Հայաստան ժամանած՝ Իրանի քաղաքացի Մ.Ա-ի կողմից շահագործվող ավտոբուսը:
Ինչպես  հայտնեցին ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, արդյունքում անհրաժեշտություն է առաջացել  տրանսպորտային միջոցը կնքել և տեղափոխել Երևան՝ ժամանակավոր պահպանման պահեստ՝ մանրակրկիտ մաքսային զննում իրականացնելու նպատակով, քանի որ կասկածներ են առաջացել, որ փոխադրամիջոցի ետնամասում կան մաքսային հսկողությունից թաքցված առարկաներ։
Այնուհետև, Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության օպերատիվ հետախուզության բաժնի և Գուգարքի տարածաշրջանային բաժնի Բագրատաշեն և Այրում-Ջիլիզա բաժանմունքի աշխատակիցները զննման արդյունքում ավտոբուսի ետնամասից՝ շարժիչի մոտ գտնվող բեռնախցիկում նախապես պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերել են մաքսային հսկողությունից թաքցված՝ կրիպտոարժույթի մայնինգի համար նախատեսված 13 սարքավորում։
Փաստի առթիվ ՀՀ Մաքսային օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի հատկանիշներով Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում կազմված նյութերը տրամադրվել են ՊԵԿ իրավաբանական վարչությանը։
15:50 11/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը հայրենադարձության խոչընդոտների վերացմանը միտված նախագիծ է մշակում
10:59 09/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ. ավտոմեքենայի թաքստոցներից հայտնաբերվել են չհայտարարագրված ապրանքներ
13:22 06/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 30-րդ նիստը
14:45 05/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ քննչական վարչության պետ է նշանակվել Արշակ Գասպարյանը
13:42 04/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը շարունակում է ընդլայնել հարկային և մաքսային ոլորտներում միջազգային համագործակցությունը
11:54 02/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲագրատաշենի մաքսակետում հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված շուրջ 30կգ դեղորայք
10:39 26/02/2019  |  Մամուլ«Հրապարակ». ՊԵԿ առանցքային պաշտոնյաների ազատումը կապված է Փաշինյանի հրահանգով
14:42 20/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ2018թ. ընթացքում տնտեսվարողներին է վերադարձվել 90.146,6 միլիոն դրամի չափով ԱԱՀ. ՊԵԿ

Гражданин Ирана пытался провезти в Армению оборудование для майнинга криптовалюты(Видео) 03/12/2019   17:07  |  Лента новостей
Гражданин Ирана пытался  на автобусе незаконно провезти в Армению оборудование для майнинга криптовалюты. Об этом сообщает пресс-служба Комитета государственных доходов Армении.
Сотрудники Комитета государственных доходов Армении на таможенном пункте "Баграташен" тщательно осмотрели автобус, который эксплуатируется прибывшим из Грузии в Армению гражданином Ирана М.А.
"В результате возникла необходимость опломбировать транспортное средство и доставить его на склад временного хранения в Ереване для проведения более тщательного осмотра, поскольку возникли подозрения о наличии в задней части автобуса предметов, сокрытых от таможенного контроля", - говорится в сообщении.
Отмечается, что в ходе досмотра сотрудники КГД обнаружили заранее изготовленный тайник, который находился в багажном отделении возле двигателя. Там они нашли 13 устройств, предназначенных для майнинга криптовалюты.
По данному факту Управление по борьбе с контрабандой КГД подготовило материалы по признакам статьи 201 Таможенного кодекса РА, которые переданы юридическому управлению Комитета.