Ոստիկանապետի տեղակալն ազատվել է աշխատանքից 03/12/2019   19:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Աղասի Կիրակոսյանն ազատվել է Ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից և Ոստիկանությունում ծառայությունից: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Հրամանագրում մասնավորապես նշված է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև Ոստիկանությունում ծառայության մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 45-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետի.
Աղասի Կիրակոսյանին ազատել Ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից և Ոստիկանությունում ծառայությունից»։
09:40 30/06/2017  |  ՄամուլՈստիկանությունում որոշ մարդիկ համարում են, որ իրենց փողերը տարան. «Փաստ»
18:52 23/05/2017  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԻրավախախտումների մասին կծանուցեն՝ SMS հաղորդագրությունների միջոցով
12:18 23/05/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները հրաժարվել են գրանցել գողության մասին ահազանգերը՝ բացահայտումների ուղղությամբ վատ ցուցանիշները քողարկելու համար

Агаси Киракосян освобожден с поста замглавы Полиции Армении 03/12/2019   22:21  |  Лента новостей
Агаси Киракосян освобожден от должности заместителя начальника Полиции Армении и от службы в ведомстве. Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян.
“Приняв за основание предложение премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также  с частью 3 статьи 13 и  пунктом 3 части 1 статьи 45 закона РА “О службе в Полиции” освободить Агаси Киракосяна от должности заместителя начальника Полиции и службы в Полиции”, - говорится в тексте указа, опубликованном на сайте президента.