Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչներին 03/12/2019   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի աշխատանքը՝ կարևորելով նրա դերակատարությունը համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանն ակտիվ մասնակցելու գործում:
Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչները նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել են կազմակերպության ընթացիկ ծրագրերն ու նախագծերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համահայկական կարևորություն ունեցող խնդիրների, ինչպես նաև մի շարք ոլորտներում հեռանկարային ծրագրերի և դրանց իրագործման վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում են ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։

Армен Саркисян высоко оценил работу Армянской Ассамблеи Америки 03/12/2019 16:48 | Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян 12 марта принял сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки Энтони Барсамяна и регионального директора организации Арпи Варданян.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Армен Саркисян высоко оценил работу Армянской Ассамблеи Америки, отметив ее роль и активное участие в решении различных общенациональных задач.
Представители Армянской Ассамблеи Америки представили президенту Саркисяну текущие программы и проекты организации.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам, представляющим общеармянское значение, а также перспективным программам в ряде сфер и их реализации.