Դավիթ Սանասարյանի օրերը հաշված են. նրա դեմ լուրջ կոմպրոմատներ կան. Փաշինյանին տեսանյութ են ցույց տվել. «Ժողովուրդ» 03/12/2019   10:36  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դավիթ Սանասարյանի ղեկավարած Պետական վերահսկողական ծառայության գլխին շարունակվում են սև-մութ ամպեր կուտակվել: Ավելին՝ երեկ «Ժողովուրդ» թերթին իրազեկ աղբյուրներից տեղեկու­թյուններ հասան այն մասին, որ Պետական վերահսկողության ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանի օրերն այդ պաշտոնում, այնուամենայնիվ հաշված են:
Նա արարքներ է թույլ տվել, որոնք հազիվ թե որևէ կերպ ներվեն իշխանությունների կողմից: Մասնավորապես, մեզ հասած տեղեկություններով՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին վերջերս Դավիթ Սանասարյանի հետ կապված ուշագրավ փաստերի մասին վկայող տեսանյութ են ցույց տվել՝ կոմպրոմատներ՝ կոնկրետ փաստերով: Ու հիմա Սանասարյանը պետք է պատասխան տա, թե իր ունեցվածքը երբ, որտեղից և ինչ միջոցներով է ձեռք բերել, թեկուզ, որ դրանք լինեն ուրիշի անու­նով:
Նշենք, որ պաշտոնավարման սկզբում նա Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնա­ժողով ներկայացրած հայտարարագրում ներկայացրել էր, որ չունի ոչ գույք, ոչ էլ դրամական միջոցներ»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» թերթի՝ 12.03.19թ. համարում:
14:16 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍանասարյանը՝ ԱԱԾ-ում քննվող գործի և դրանով կալանավորված երկու աշխատակիցների մասին

Дни Санасаряна на посту ГКС Армении сочтены, на него есть серьезный компромат – газета "Жоговурд" 03/12/2019   12:08  |  Пресса
Дни руководителя Государственной Контрольной службы Армении Давида Санасаряна на этом посту сочтены, пишет газета "Жоговурд" .
По данным информированного источника издания, он допустил ряд просчетов, которые "власти вряд ли ему простят".
В частности, по информации газеты, премьер-министру Николу Пашиняну недавно показали видео с компроматом на Давида Санасаряна с примечательными и конкретными фактами.
“И сейчас Санасарян должен дать ответ - когда, откуда и на какие средства он приобрел свое имущество, даже если оно оформлено на имя другого человека”, - пишет издание.Комиссия по этике возбудила производство в отношении Давида Санасаряна на основании заявление ректора ЕГУ