Նիկոլ Փաշինյանի մեջ կհաղթի պետական մտածողության տարրը, թե՞ քաղաքական հաշվեհարդարի չհագեցող քաղցը. Արմեն Աշոտյան 03/11/2019   16:07  |  Մեկնաբանություն
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ տեղի ունեցող արտաքին գործընթացները խիստ մտահոգիչ են, որքան էլ գործող իշխանությունները փորձեն չտեսնելու տալ կամ չխոստովանել սա, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Մինսկի խմբի համանախագահների վերջին հայտարարությանը հաջորդող Հայաստանի ԱԳՆ արագ արձագանքի բովանդակությունը վկայում է, որ գոնե արտաքին գերատեսչությունում կա խնդրի լրջության իրական ընկալումը: Հայաստանի ԱԳ-ն վերջապես Արցախին վերաբերող իր պաշտոնական հաղորդագրության մեջ հիշատակեց Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի պայմանավորվածությունները: Բնական է, որ առավել կոշտ էր Արցախի իշխանությունների արձագանքը:
Անկախ ներքաղաքական զարգացումներից՝ Արցախի հարցը ազգային անվտանգության և արժանապատվության խնդիր է, որն ի զորու է գեներացնել ինչպես իշխանափոխության (օրինակ՝ 1997-98 թթ), այնպես էլ ազգային կոնսոլիդացիայի գործընթացներ (1992-1994 թթ և Ապրիլյան պատերազմ):
Որ ճանապարհով կընթանան պրոցեսները, հիմնականում կախված է Նիկոլ Փաշինյանից: Ի՞նչը կհաղթի իր մեջ՝ պետական մտածողության տարրը, թե՞ քաղաքական հաշվեհարդարի չհագեցող քաղցը, ցույց կտա ժամանակը», - գրել է Աշոտյանը։
10:46 08/03/2019  |  ՄամուլԵթե հանկարծ Փաշինյանը գնաց երկրորդ սցենարով, ապա մեծ վտանգ կլինի. Աշոտյան. «Ժողովուրդ»
15:27 07/03/2019  |  ՄեկնաբանությունԱշոտյան. Սա էլ հո ձեր վարչապետն է ասում
13:45 04/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտյանը պահանջում է Նարեկ Մալյանի ու «Ռեստարտ»-ի միջադեպքով իրականացնել օրենքով նախատեսված ամբողջական գործընթաց
16:35 27/02/2019Լավ է, որ քննադատեց հակահայկական ակցիաների մասին անդրադարձը Ռուսաստանում. Աշոտյան
13:29 26/02/2019  |  ՄեկնաբանությունԵթե ունեք այդ քաղաքական կամքն ու գիտակցումը, դուրս եկեք ու դուրս հանեք Փաշինյանին «Մարտի 1-ի» քաղաքական պարադիգմայից. Աշոտյանը՝ Տեր-Պետրոսյանին
15:16 19/02/2019  |  ՄեկնաբանությունԷժան քաղաքական գործիչները շատ թանկ են նստում ժողովրդի վրա. Աշոտյան
16:38 14/02/2019  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլ Փաշինյանն իր քաղաքական ինքնությունը շարունակում է կառուցել՝ կախվելով Սերժ Սարգսյանի քաղաքական կապիտալից.Աշոտյան
10:44 13/02/2019  |  ՄեկնաբանությունՌոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ նոր քրգործ հարուցելը վկայում է, որ ընթացիկ՝ Մարտի 1-ի գործը իրոք «ջուր է». Աշոտյան

Ашотян: что победит в Пашиняне – государственное мышление или ненасытная жажда политической мести? 03/11/2019   16:56  |  Комментарий
Внешние процессы, протекающие вокруг урегулирования карабахского конфликта, крайне настораживают, сколько бы действующие власти ни пытались сделать вид, что  не замечают, или не признавать этого, написал вице-председатель Республиканской партии Армении Армен Ашотян на своей странице в Facebook.
По его словам, содержание оперативной реакции МИД Армении, последовавшей за последним заявлением сопредседателей Минской группы, свидетельствует о том, что хоть бы во внешнеполитическом ведомстве есть реальное восприятие серьезности проблемы.
“МИД Армении в своем официальном сообщении, наконец, упомянул о договоренностях в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве. Естественно, реакция властей Арцаха была более жесткой”, - написал Ашотян.
Как отметил он, вне зависимости от внутриполитических процессов, карабахский вопрос является задачей национальной безопасности и достоинства, которая в силах генерировать процессы как смены власти (например, в 1997 – 1998 гг.), так и национальной консолидации (1992 – 1994 гг. и Апрельская война).
“По какому пути будут протекать процессы, в основном, зависит от Никола Пашиняна.
“Что победит в нем – элемент государственного мышления или ненасытная жажда политической мести – покажет время?"- резюмировал Армен Ашотян.