Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին 03/06/2019   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին:
Ալեն Սիմոնյանը երկու երկրների միջպետական հարաբերությունների համատեքստում ընդգծել է հայ-ռուսական խորհրդարանական փոխգործակցության դերը՝ հավաստիացնելով, որ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովն իր համանախագահությամբ կշարունակի արդյունավետ աշխատանքը:
Բարեկամ ժողովուրդների հարաբերությունների առավել խորացման հարցում ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է դեսպանի գործուն մասնակցությունն ու աջակցությունը՝ համագործակցելու պատրաստակամություն հայտնելով:
Ալեն Սիմոնյանն իր մտահոգությունն է հայտնել ռուսաստանցի որոշ գործընկերների՝ փետրվարի 26-ին Բաքվում կազմակերպված հակահայկական միջոցառման մասնակցության առնչությամբ:
Ռուս-հայկական քաղաքական օրակարգի առաջմղման գործում կողմերն ընդգծել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների առկա մակարդակի կարեւորությունը եւ առաջիկայում հանդիպումներն ու քննարկումները հաճախակի դարձնելու պայմանավորվածություն ձեռք բերել: Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
09:20 05/03/2019  |  Մամուլ«Դաշնային խորհրդում մենք արձագանքից հասկացանք, որ իրենք իրենց շատ վատ զգացին». Ալեն Սիմոնյան. «Ժողովուրդ»
10:23 02/03/2019  |  Մամուլ«Իմ քայլը» նոր գրասենյակ ունի. «ՀՀԿ-ի գրասենյակի վրա աչք չունենք». «Հրապարակ»
09:55 01/03/2019  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը ևս առնչություն ունի ՊՎԾ սկանդալային բացահայտումների հետ. «Ժամանակ»
09:44 13/02/2019  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը դեռ «ռեմոնտի» մեջ է. «Իրավունք»
12:44 11/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանն առաջարկում է սահմանափակել բուքմեքերական գրասենյակների գործունեությունը ՀՀ տարածքում
18:14 09/02/2019  |  ՄեկնաբանությունԱլեն Սիմոնյանը Պերուի դեսպանի հետ քննարկել է երկու երկրների միջև վիզային համակարգի պարզեցնելու հարցը
17:34 07/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանին համարում եմ Հայաստանի արհեստավարժ իրավաբաններից մեկը. Ալեն Սիմոնյան

Вице-спикер парламента Армении Ален Симонян встретился с российским послом 03/06/2019   17:21  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян 6 марта принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА Сергея Копыркина.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, собеседники обратились к текущей повестке армяно-российских союзнических отношений.Никол Пашинян рассказал о предстоящих встречах с Путиным и повестке армяно-российских отношенийВ русле межгосударственных отношений двух стран А.Симонян подчеркнул роль армяно-российского парламентского взаимодействия, заверив, что Межпарламентская комиссия по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ под его сопредседательством продолжит продуктивную работу.
Вице-спикер НС подчеркнул весомое участие и содействие посла в наибольшем углублении отношений двух дружественных народов, выразив готовность к сотрудничеству.
А.Симонян высказал свою озабоченность участием некоторых российских коллег в организованном 26 февраля в Баку антиармянском мероприятии.
В продвижении российско-армянской политической повестки стороны подчеркнули важность существующего уровня межпарламентских отношений и достигли договоренности впредь чаще встречаться для обсуждения назревших вопросов.
17:25 27/02/2019  |  Лента новостейПосол Армении в России: мы возмущены участием российских парламентариев в антиармянском шествии в Баку
18:25 01/02/2019  |  Лента новостейАрарат Мирзоян и посол РФ обсудили повестку армяно-российского взаимодействия