Փայտով հարվածել է համաքաղաքացու գլխին, ապա անգիտակից տեղափոխել տուն և մուրճով շարունակել հարվածներ հասցնել 03/06/2019   16:29  |  Քրեական խրոնիկոն
Երեկ՝ մարտի 5-ին, առանձնակի դաժանությամբ սպանություն է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 18։00-ի սահմաններում ոստիկանության Բերդի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Բերդ քաղաք տներից մեկի ննջասենյակում՝ անկողնու մեջ, հայտնաբերվել է տղամարդու դի։ Այս մասին հայտնում է  ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը։ Նույն աղբյուրի համաձայն՝ոստիկաններն ու քննիչները նշված վայրում հայտնաբերել են 34-ամյա Սևան Նավասարդյանի դին։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ գլխի վրա կա մուրճի հարվածի 4 հետք։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կասկածյալը, ով Բերդ քաղաքի բնակիչ Նվեր Գինովյանն է։ Վերջինս՝ Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով, ձերբակալվել է։
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան քննչական կոմիտեից ոչ հերքեցին, ոչ հաստատեցին սպանության մասին մամուլի հրապարակումը՝ խոստանալով ավելի ուշ տեղեկություն տրամադրել։
Ավելի ուշ՝ ոստիկանությունը հանդես եկավ հայտարարությամբ, որում ասվում է.
«Մարտի 6-ին, ժամը 11։40-ին ոստիկանության Տավուշի բաժին զանգահարած տղամարդը հայտնել է, որ Բերդ քաղաքի Տերյան փողոցում ապրող իր ծանոթի առանձնատան դուռը բաց է, բայց տանտերը չի արձագանքում կանչերին։ Նշված հասցե մեկնած ոստիկանները հայտնաբերել են տանտիրոջ՝ 64-ամյա Սևան Նավասարդյանի անշնչացած մարմինը։
Դիակի արտաքին զննությամբ տղամարդու աջ քունքին հայտնաբերվել է բութ գործիքի հարվածից ստացած վնասվածք։
Պարզվել է, որ մահացու վնասվածքը պատճառվել է մարտի 5-ի ժամը 16։00-ից մարտի 6-ի ժամը 11։40-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Տավուշի ոստիկանների ձեռնարկած ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական և փնտրողական միջոցառումների արդյունքում սպանությունը թարմ հետքերով բացահայտվեց։ Ոստիկանները պարզեցին, որ մարտի 5-ին, ժամը 18։00-ի սահմաններում, Նավասարդյանի գլխին մուրճով հարվածել ու սպանել է Բերդի բնակիչ, 33-ամյա Նվեր Գինովյանը։
Կարճ ժամանակում նա հայտնաբերվեց և սպանություն կատարելու կասկածանքով բերման ենթարկվեց ոստիկանության Տավուշի բաժին։
Նախնական տվյալներով՝ կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում, առանձնատան բակում Գինովյանը փայտով հարվածել է Նավասարդյանի գլխին, ապա անգիտակից տղամարդուն տեղափոխել է ներս և մուրճով էլի մի քանի հարված հասցրել։

Армянские правоохранители по горячим следам раскрыли жестокое убийство мужчины в Тавуше 03/06/2019 17:15 | Криминальная хроника
Жестокое убийство совершено накануне, 5 марта, в Тавушской области Армении.
В бердский отдел Полиции в 18:00 поступило сообщение о том, что на кровати в одном из домов в городе Берд обнаружен труп мужчины. Об этом сообщает фоторепортер Гагик Шамшян.
Согласно тому же источнику, полицейские и следователи в указанном месте обнаружили тело Севана Навасардяна. Согласно предварительному заключению судмедэксперта, на голове мужчины обнаружены 4 следа от удара молотком.
По факту возбуждено уголовное дело по статье 104(«Убийство») УК Армении. В совершения преступления подозревается житель Берда Нвер Гиновян. Он, по сведениям фоторепортера, задержан.
В ответ на запрос «ФактИнфо» в Следственном комитете Армении ни опровергли, ни подтвердили публикации СМИ об убийстве, пообещав предоставить информацию позже.
Позднее Полиция сообщила, что 6 марта в 11:40 в тавушский отдел Полиции позвонил некий мужчина и рассказал, что дверь его знакомого, проживающего на улице Теряна в городе Берд, открыта, однако хозяин дома не реагирует на зов. Прибывшие по указанному адресу полицейские обнаружили бездыханное тело 64-летнего Севана Навасардяна.
При внешнем осмотре тела мужчины на правом виске его обнаружены ранения, полученные от удара тупым предметом.
Выяснилось, что смертельное ранение ему нанесли в промежутке между 16:00 5 марта и 11:40 6 марта.
Сотрудники тавушского отдела Полиции по горячим следам раскрыли преступление. Полицейские установили, что около 18:00 5 марта Навасардяна забил до смерти молотком 33-летний житель Берда Нвер Гиновян.
Спустя короткое время он был доставлен в полицейский отдел по подозрению в совершении убийства.
По предварительным данным, Гиновян во время произошедшей во дворе дома ссоры на бытовой почве ударил Навасардяна палкой по голове, а затем перенес тело находившегося без сознания мужчины в помещение и нанес ему несколько ударов молотком.
"Орудие преступление обнаружено. Назначены экспертизы. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении