Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն 02/26/2019   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 27-ին տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:
Նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեիի հետ:
Այցի շրջանակում Թեհրանում վարչապետը հանդիպում կունենա Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանիի հետ, որից հետո երկու երկրների առաջնորդները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Ի պատիվ ՀՀ վարչապետի՝ Իրանի նախագահի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ: Այնուհետև կառավարության ղեկավարը հանդիպում կունենա ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Փետրվարի 27-ի երեկոյան վարչապետը կայցելի Թեհրանի «Արարատ» մարզամշակութային կենտրոն և կհանդիպի Թեհրանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Փետրվարի 28-ին ՀՀ կառավարության ղեկավարը կմեկնի Սպահան, որտեղ հանդիպում կունենա նահանգապետի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:  Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
12:18 26/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիրին՝ Ազգային տոնի առթիվ
19:07 25/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՀ-ն պատրաստ է քննարկել ՀՀ վարչապետի նշած ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը աջակցություն տրամադրելու հնարավորությունները
15:54 25/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը եւ Պուտինը հեռախոսազրույց են ունեցել
19:11 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը և Հայաստանում Շվեյցարիայի դեսպանը քննարկել են համագործակցության զարգացման հարցեր
13:49 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի հանրության քաղաքացիների կողմից ընկալված է տնտեսական հեղափոխության մեր բանաձևը. Նիկոլ Փաշինյան
13:30 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԺաննա Անդրեասյանը նշանակվել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ
13:11 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է հանրությանը հասանելի լինի, թե որտեղ ինչ աշխատատեղ կա, ինչ աշխատավարձով. Փաշինյան
12:57 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆպաստ ստացող մարդը սեզոնային աշխատանքի պատճառով չպետք է զրկվի նպաստից. Փաշինյան
12:20 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը 15 կետով ներկայացրեց տնտեսական հեղափոխությանը միտված քայլերը
12:01 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը կգործարկի մսի և կենդանի գլխաքանակի արտահանման մեխանիզմներ. առկա է ամսական 50 հազար գլուխ գառ արտահանելու ներուժ

Оглашена повестка официального визита премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Иран 02/26/2019   14:06  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 27-го февраля с супругой Анной Акопян отправится с двухдневным официальным визитом в Исламскую Республику Иран(ИРИ). Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
В ходе визита запланирована встреча Никола Пашиняна с духовным лидером ИРИ аятоллой Али Хаменеи.
В рамках визита премьер Армении в Тегеране встретится с президентом Ирана Хасаном Роухани. Лидеры двух стран выступят перед представителями СМИ с заявлениями об итогах переговоров. В честь премьер-министра РА от имени президента Ирана будет дан официальный обед. Затем глава правительства проведет встречу с  председателем Меджлиса ИРИ Али Лариджани.
Вечером 27 февраля премьер-министр Армении посетит спортивно-культурный центр «Арарат» в Тегеране и проведет встречу с представителями армянской общины Тегерана.
28 февраля глава правительства Армении отправится  в Исфаган, где запланирована встреча с губернатором и членами армянской общины.