Կրակոցները տեղի են ունեցել հանրահայտ «Տեց»-ում. նոր մանրամասներ (լուսանկարներ) 02/25/2019   11:22  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ երեկ երեկոյան Երեւանում զինված միջադեպը տեղի է ունեցել Երեւանի «Տեց» կոչվող հատվածում։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի պարկուճներ, ինչից ենթադրվում է, որ օգտագործվել են տարբեր տիպի զենքեր։
Քննչական կոմիտեի Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ձեռնարկված անհետաձգելի  միջոցառումների արդյունքում արդեն պարզվել է միջադեպի մասնակիցների ինքնությունը ։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝  մասնակիցների մի մասը դիմել է փախուստի «Լենդ Ռովեր» մակնիշի ավտոմեքենայով, մյուսը՝ «Տոյոտա»-ով։ «Տոյոտա»-ն հայտնաբերվել է էրեբունիում գտնվող «Իդեալ» խանութների սրահի մոտ, մյուսը՝ ավտոլվացման կետում։ Երկու մեքենաների վրա էլ եղել են հրազենի հետքեր։
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է նաեւ «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենա՝ բաց դռներով։
Մեր տեղեկություններով՝ տուժողները 16-րդ թաղամասի բնակիչներ են, ովքեր «Տեց» կոչվող հատված էին գնացել այլ մարդկանց հետ հանդիպելու եւ պարզաբանումների համար։ Ներկայումս քննիչները ոստիկանների հետ համատեղ ձեռնարկում են միջոցառումներ դեպքի մյուս մասնակիցներին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ փետրվարի 24-ի ուշ երեկոյան, երկու երիտասարդ հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է  Էրեբունու, իսկ 1-ը՝ Արմենիա բժշկական կենտրոն։ Էրեբունու քննչական բաժնի քննիչները պարզել են, որ երեքն էլ վնասվածքներն ստացել են նույն միջադեպի ժամանակ։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասերով։

Стали известны новые подробности вооруженного инцидента в Ереване(Фото) 02/25/2019   12:07  |  Криминальная хроника
По сведениям “ФактИнфо”, вооруженный инцидент накануне вечером произошел в Ереване, в местечке, более известном как “ТЭЦ”. При осмотре места происшествия обнаружены различные гильзы, из чего следует, что в ход были пущены разные виды оружие.
В результате предпринятых следственным отделом по административным районам Эребуни  и Нубарашен Следственного комитета РА неотложных мероприятий установлены личности участников инцидента.
По сведениям “ФактИнфо, часть участников скрылась с места происшествия на автомобиле “Лэнд Ровер”, а остальные – на “Тойоте”. Автомобиль марки “Тойота” был обнаружен близ  одного из магазинов сети “Идеал” в ереванском районе Эребуни, а другая машина – возле автомойки. На обоих автомобилях были следы от выстрелов.
На месте происшествия обнаружен также автомобиль марки “Ниссан” с открытыми дверями. По сведениям агентства, пострадавшие проживают в 16-ом квартале, а  в местечке “ТЭЦ”  они встретились с группой лиц для выяснения отношений. В настоящее время предпринимаются меры по розыску остальных участников инцидента.
Ранее сообщалось, что поздно вечером 24-го февраля  трое молодых людей с огнестрельными ранениями были госпитализированы в больницы: двое из них в медцентр “Эребуни” , а третий - в РМЦ “Армения”. Следователи установили, что  все трое получили ранения во время одного и того же инцидента.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 34-104("Покушение на убийство двух или более лиц") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") УК РА.