Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց 02/23/2019   14:34  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Փետրվարի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
21:58 02/01/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում իրավիճակը կայուն է, կրակոցներ կան, բայց քիչ են. Դավիթ Բաբայան․ News

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 150 раз 02/23/2019   14:36  |  Карабахский конфликт
В период с 17-го по 23-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 1500 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра.
"Передовые воинские части Армии обороны Арцаха удерживают полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство", – говорится в сообщении.