Դանակահարություն Երեւանում. կասկածյալը 21-ամյա երիտասարդ է 02/20/2019   11:27  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակներում բացահայտվել է 34-ամյա տղամարդու դանակահարության դեպքը: Առերևույթ հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է մեկ անձ:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. փետրվարի 19-ին՝ ժամը 04։35-ին, բժշկական կենտրոններից մեկից ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած թափանցող վերք, ձախակողմյան պնևմաթորաքս» ախտորոշմամբ շտապօգնության թիվ 43-րդ խումբն իրենց մոտ է տեղափոխել 1985 թվականին ծնված մի քաղաքացու:
Ահազանգից անմիջապես հետո հիվանդանոց է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբը։ Զննության է ենթարկվել հիվանդանոցի ընդունարանի մատյանը, առգրավվել են տուժողի հագին եղած հագուստները։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է հանցագործության կատարման վայրը, շարժառիթը, մասնակիցների շրջանակը։
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 34-ամյա տղամարդը ծանր մարմնական վնասվածքն ստացել է իր ծանոթի՝ Երևան քաղաքի 21 ամյա բնակչի կողմից՝ Երևան քաղաքի Միչուրինի փողոցի տներից մեկում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ:
Հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով 2019 թվականի փետրվարի 19-ին ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժին է բերման ենթարկվել Երևան քաղաքի՝ 1998 թվականին ծնված բնակիչը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական և դատահետքաբանական փորձաքննություններ։
Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերելու համար հետաքննության մարմնին տրվել է հանձնարարություն։
14:07 13/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՄիասին ճաշել են, հետո վիճաբանել, ինչն ավարտվել է դանակահարությամբ
13:34 04/02/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրագածոտնի մարզի 48-ամյա բնակիչը ձերբակալվել է՝ եղբորը դանակի 8 հարվածով սպանելու կասկածանքով

Житель Еревана во время ссоры ранил ножом своего знакомого 02/20/2019   12:08  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о раскрытии инцидента с нанесением ножевых ранений 34-летнему мужчине. Как сообщает пресс-служба СК, по подозрению в совершении преступления задержан один человек.
По предварительным данным, в 04։35 19-го февраля из медцентра в эребунийский отдел Полиции поступила информация о том, что бригада "Скорой помощи" доставила к ним некого гражданина 1985 года рождения с диагнозом "проникающая колото-резаная рана левой половины грудной клетки, левосторонний пневмоторакс".
"В больницу немедленно выехала оперативно-следственная группа. Произведен осмотр журнала регистрации пациентов, изъята одежда, которая была на потерпевшем", - говорится в сообщении.
По факту следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112 УК РА.
В результате проведенных неотложных следственных и оперативно-розыскных действий установлено место и мотив преступления, а также круг участников.
Следствием установлено, что 34-летнего мужчину тяжело ранил его знакомый – 21-летний житель Еревана. Инцидент произошел во время ссоры на бытовой почве, произошедшей в одном из домов на улице Мичурина.
"По подозрению в совершении преступления 19-го февраля в полицейский отдел был доставлен житель Еревана 1998 года рождения. Он задержан. Для обнаружения орудия преступления – ножа органам дознания даны поручения. Ведется расследование", - отмечается в сообщении.