Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ տարեդարձի առթիվ 02/11/2019   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին` Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 40-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Շնորհավորական ուղերձում նախագահ Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանի և Իրանի կայուն ու փոխշահավետ հարաբերությունների պահպանումն ու զարգացումը: Նա համոզմունք է հայտնել, որ դրա համար երկուստեք կներդրվեն նորանոր ջանքեր և ռեսուրսներ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հասան Ռոհանիին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և հետագա բարգավաճում:

Президент Армении поздравил иранского коллегу с 40-летием провозглашения победы Исламской революции 02/11/2019   15:53  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Исламской Республики Иран Хасану Роухани в связи с 40-летием провозглашения в Иране победы Исламской революции. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
В поздравительном послании президент Армен Саркисян подчеркнул важность сохранения и развития стабильных и взаимовыгодных отношений между Арменией и Ираном. Он выразил уверенность, что для этого в двустороннем порядке будут приложены новые усилия и ресурсы.
Президент Армен Саркисян пожелал Хасану Роухани крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Ирана – мира и дальнейшего процветания.
17:58 16/11/2018  |  ИнтервьюЗограб Мнацаканян: Иран является важным партнером Армении
00:09 14/05/2018  |  Лента новостейПашинян и Роухани заявили о важности развития армяно-иранских отношений