Դատավորը ՊՊԾ գնդի գրավման գործով դատական նիստը դռնփակ անցկացնելու որոշում կայացրեց 02/06/2019   15:23  |  Դատական ռեպորտաժներ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի գրավման գործով դատական նիստի ընթացքում դատավոր Մեսրոպ Մակյանը նիստը դռնփակ անցկացնելու որոշում կայացրեց:
Նիստի ընթացքում դատավորը մեղադրյալ Սմբատ Բարսեղյանին դատարանի դահլիճից հեռացնելու որոշում կայացրեց, ինչին դահլիճում հավաքվածները վանկարկումներով արձագանքեցին:
Դատավորն այնուհետև հայտարարեց, որ նիստը շարունակվելու դռնփակ, քանի որ դահլիճում հավաքված քաղաքացիները խանգարում են նիստը և հնարավոր չի լինում ապահովել հասարակական կարգը:

Судья по делу о захвате здания полка ППС в Ереване принял решение о проведении заседания за закрытыми дверями 02/06/2019   15:46  |  Судебный репортаж
Судья по делу о вооруженном захвате территории полка патрульно-постовой службы в Ереване в июле 2016 года принял решение о проведении судебного заседания за закрытыми дверями.
В ходе заседания суда судья Месроп Макян вынес решение об удалении обвиняемого Смбта Барсегяна из зала суда.
Судья заявил, что заседание продолжится  за закрытыми дверями, поскольку собравшиеся в зале граждане мешают его проведению и обеспечение общественного порядка представляется невозможным.