32-ամյա մարզչի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 02/05/2019   14:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի Շիրակի  մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 32-ամյա տղամարդու մահվան դեպքի առթիվ:
2019 թվականի փետրվարի 4-ին՝ ժամը 16:45-ին,  ՀՀ ոստիկանության  օպերատիվ կառավարման  կենտրոն քաղաքացուց ահազանգ է ստացվել, որ հարևանությամբ բնակվող տղան  բնակարանում կախվել է: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի կայքէջից։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դեպքի վայրի զննությամբ  Գյումրի քաղաքի Մուշ 2 թաղամասի բնակարաններից մեկի  միջանցքում ՝ հյուրասենյակի դռան վերևից  անցնող գազի  խողովակից  վզնոցով կախված  վիճակում, հայտնաբերվել է  Շիրակի մարզի՝ 1986 թվականին ծնված բնակչի դին: «Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ՝ ինքնասպանություն գործած անձն աշխատում էր Գյումրու Օլիմպիական մարզապատանեական դպրոցում որպես մարզիչ։
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту смерти тренера спортшколы, найденного повешенным в Гюмри 02/05/2019   16:24  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по факту смерти 32-летнего мужчины. В 16:45 4-го февраля 2019 года в центр оперативного управления Полиции РА поступил звонок о том, что проживающий по соседству парень повесился в квартире. Об этом сообщается на сайте СК.
На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия в коридоре одной из квартир в квартале Муш 2 было обнаружено тело жильца дома  1986 года рождения. Его нашли повешенным на цепи, привязанной к газовой трубе, проходящей над дверью в гостиной.
Как стало известно “ФактИнфо”, мужчина работал тренером в олимпийской юношеской спортивной школе Гюмри.
По факту следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110("Доведение до самоубийства") УК РА.
Для установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы.
Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования произошедшего.