Այսպես շարունակվելու դեպքում կա մեկ ելք և այդ ելքը Նիկոլի օր առաջ հրաժարականն է. Շարմազանով 02/04/2019   12:13  |  Մեկնաբանություն
Փաշինյանը ի զորու չէ դիմակայելու պետության առջև ծառացած մարտահրավերներին, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Ադրբեջանը պատրաստվում է պատերազմի, իսկ Նիկոլի իշխանությունը վարկաբեկում է Արցախի հերոսներին։
Պանթուրքիզմի վտանգն ուժեղանում է, իսկ Փաշինյանը հասարակությանը բաժանում է հեղափոխականների ու հակահեղափոխականների։
Նախկիններին վարկաբեկելու մոլուցքով տարված նա անում է հայտարարություններ, որոնք հարվածում են մեր պետական շահերին։
Բաժանարար գծեր քաշելու ու այլընտրանքային կարծիք չլսելու հեղկոմական գործելաոճը կարող է թանկ նստել մեր պետության համար։
Իշխանությունը,իսկ առավել ևս պետությունը խաղալիք չէ,որ ինչպես ուզես քշես։
Այսպես շարունակվելու դեպքում կա մեկ ելք։ Եվ այդ ելքը Նիկոլի օր առաջ հրաժարականն է», - գրել է նա։
11:12 14/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄիայն թուրքամետ, տգետ ու պարտվողական հայն է կարող պարսավել Ցեղակրոնությունը». Էդուարդ Շարմազանով
12:01 07/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲանը հասել է նրան, որ բաց տեքստով մեզ կոչ են անում հրաժարվել կարծրատիպերից․ Շարմազանով
22:43 02/01/2019  |  Հարցազրույց2018-ն ինձ տվեց պայքարի ընկերներ, որոնք ինձ խրամատում մենակ չթողեցին.Է. Շարմազանով. ArmDay.am
20:58 27/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Թույլ չենք տա, որ որևէ մեկը հարձակվի Վեհափառի վրա». Էդուարդ Շարմազանով
11:52 20/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ էջում բոլոր հայհոյանքները պետք է հանվեն, որովհետև սա զուգարանի պատ չի, սա պաշտոնական էջ է». Էդուարդ Շարմազանով
14:16 19/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՉպետք է «դունչներս սրբենք» ու ապահով, տաք տեղերում հանգրվանենք.Շարմազանով
14:56 11/11/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն հավակնում է լինել ամենաընդդիմադիր ուժը հաջորդ խորհրդարանում. Շարմազանով

Шармазанов считает, что Пашинян не в силах противостоять стоящим перед государством вызовам и видит выход в его отставке 02/04/2019   13:07  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян не в силах противостоять стоящим перед государством вызовам, считает пресс-секретарь Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов.
“Азербайджан готовится к войне, а власть Никола дискредитирует героев Арцаха. Усиливается угроза пантюркизма, а Пашинян делит общество на революционеров и контрреволюционеров”, - написал Шармазанов.
По словам Шармазанова, одержимый манией дискредитации прежних властей, Пашинян делает заявления, которые наносят удар по нашим государственным интересам.
“Присущий революционным комитетам стиль работы по проведению разделительных линий и неготовности выслушивать альтернативные мнения может дорого обойтись нашему государству.  Власть, тем более государство, – это не игрушка, которой можно управлять, как хочешь. Если так будет продолжаться, то есть только один выход. И этот выход – отставка Никола Пашиняна”, – отметил он.