Անցնող շաբաթ հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ 02/02/2019   13:52  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 27-ից փետրվարի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1300 կրակոց:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից,  ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
21:58 02/01/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում իրավիճակը կայուն է, կրակոցներ կան, բայց քիչ են. Դավիթ Բաբայան․ News

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 200 раз 02/02/2019   13:58  |  Карабахский конфликт
В период с 27-го  января по 2-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
"Передовые воинские части Армии владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций",– отмечается в сообщении.