«Մյուս տարի կմտածենք քիմիաթերապիայի և ճառագայթային թերապիայի վրայից համավճարը հանելու մասին». Արսեն Թորոսյան 01/24/2019   11:50  |  Առողջություն
Այսօր կառավարության նիստի սկզբում ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն անդրադարձավ ուռուցքաբանության ոլորտում վիրահատությունների անվճար դառնալու մասին հարցին:
Նա նշեց, որ չարորակ ուռուցքների դեպքում վիրահատության համար համավճար է եղել, պետպատվերի մասնաբաժինը շատ փոքր է եղել:
Ա.Թորոսյանի խոսքով՝ այս տարի առողջապահության բյուջեի աճի շրջանակներում մոտ 700 մլն կուղղվի ուռուցքաբանության ոլորտին, բայց վիրահատությունները կատարվելու են միայն այն կլինիկաներում, որոնք կբավարարեն ներկայացվող չափանիշներին:
«Մյուս տարի կմտածենք քիմիաթերապիայի և ճառագայթային թերապիայի վրայից համավճարը հանելու մասին»,- ասաց նախարարը:

Глава Минздрава Армении задумался об отмене сооплаты за химиотерапию и облучение 01/24/2019   12:16  |  Здоровье
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на заседании правительства в четверг, 24 января заявил, что они подумывают в следующем году отменить сооплату за химиотерапию и лучевую терапию.
Накануне глава Минздрава сообщил, что граждане Армении отныне не будут платить за хирургическое лечение злокачественных опухолей. Государство выделит ряду медицинских учреждений средства на проведение подобного рода операций.Граждане отныне не будут платить за хирургическое лечение злокачественных опухолей – глава Минздрава Армении