Դանակահարել է 22-ամյա երիտասարդին և կտրել մատը 01/15/2019   17:00  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզի քննչական վարչությունում ավարտվել է դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մեղադրանք է առաջադրվել Լոռու մարզի՝ 1991 թվականին ծնված բնակչին: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ Լոռու մարզի 27-ամյա երիտասարդը վիճաբանության է բռնվել նույն մարզի 1996 թվականին ծնված բնակչի հետ և ձեռքերով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել նրա մարմնի տարբեր մասերին:
Այնուհետև դանակով հարվածել է 22-այա երիտասարդի աջ ազդրին և կտրել աջ ձեռքի 5-րդ մատը՝ նրա առողջությանը դիտավորությամբ պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել քրեական գործի նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին:

22-летнего парня в Лори ранили ножом и отрезали ему палец 01/15/2019   17:43  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области  завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту умышленного причинения тяжкого вреда здоровью. Обвинение предъявлено жителю Лорийской области 1991 года рождения. Об этом сообщается на сайте СК Армении.
Согласно сообщению, в ходе проведенного всестороннего, полного и объективного расследования был установлен ряд обстоятельств произошедшего.
Согласно добытым следствием фактическим данным, 27-летний мужчина вступил в конфликт с жителем той же области 1996 года рождения и руками нанес множественные удары по различным частям тела.
Затем он ножом ударил 22-летнего парня в правое бедро и отрезал палец на правой руке, умышленно причинив тяжкий вред его здоровью, представляющий угрозу его жизни.
"На основании добытых доказательств 27-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 112 УК РА.  В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.Предварительное следствие завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за предварительным расследованием уголовного дела", - отмечается в сообщении.